Przypomnieć sobie i powtórzyć ostatnie zwycięstwo z Zagłębiem

W.  -  30 października 2021 11:10
0
956

Przed tygodniem Górnik Zabrze zremisował na wyjeździe z Lechią Gdańsk 1:1. W środę podopieczni Jana Urbana zapewnili sobie awans do 1/8 finału Pucharu Polski wygrywając z trzecioligową Ślęzą Wrocław 1:2. Dzisiaj Trójkolorowych czeka kolejna sportowa rywalizacja, w ramach 13. serii PKO Ekstraklasy, w której na własnym stadionie nasz zespół powalczy o punkty z Zagłębiem Lubin. Początek meczu zaplanowany został na godz. 17:30.

Jak już przed chwilą wspomnieliśmy, w ostatniej kolejce Górnik wyruszył do Gdańska, skąd wrócił bogatszy o jeden punkt, remisując z Lechią 1:1. Wynik spotkania w 10. minucie otworzył Łukasz Zwoliński, dając Lechii prowadzenie 1:0. Tuż przed końcem pierwszej połowy, straty zdołał odrobić Bartosz Nowak, ustalając rezultat na 1:1. W drugiej odsłonie meczu żadna z ekip nie zdołała wykorzystać dogodnych dla siebie okazji i ostatecznie wynik meczu nie uległ zmianie. Identycznym rezultatem zakończył się także domowy pojedynek naszego dzisiejszego rywala, który zmierzył się w ostatniej kolejce z Cracovią, remisując z Pasami, po golach Starzyńskiego (64′) i Rasmussena (87′).

Po dwunastej serii gier wyższą lokatę w tabeli zajmuje Zagłębie, które plasuje się na 11.  miejscu (16 punktów), Górnik z dwoma „oczkami” mniej (14 punktów) zajmuje jedną lokatę niżej. Wierzymy, że po sobotnim spotkaniu zespoły zamienią się pozycjami i ta wyższa przypadnie zabrzańskiej jedenastce, która ostatni mecz z Zagłębiem Lubin wygrała 2:0. Wówczas, w sezonie 2020/2021 na zabrzańskiej świątyni o zwycięstwie zabrzan przesądziły gole zdobyte przez Piotra Krawczyka (21′) i Alasanę Manneha (65′). Z pewnością większość z nas będzie bardzo zadowolona, jeżeli podobnym rezultatem zakończy się także dzisiejsze spotkanie. Liczymy na przypomnienie ostatniego zwycięstwa z Zagłębiem i jego powtórkę, od pierwszej do ostatniej sekundy pojedynku wspierając i dopingując czternastokrotnych mistrzów Polski, w osiągnięciu celu, jakim jest ostateczny  triumf biało-niebiesko-czerwonych!