Przegrana Górnika w spotkaniu z Ludogorcem Razgrad

Milo  -  29 stycznia 2014 18:56
0
1019

gornik_ludogorec

W trzecim spotkaniu sparingowym podczas zgrupowania w Turcji Górnik Zabrze przegrał z Łudogorcem Razgrad 0:1. Bramkę na wagę zwycięstwa dla aktualnych mistrzów Bułgarii zdobył Hernandez.

Już w pierwszych minutach spotkania dogodną sytuację stworzyli sobie „Górnicy”, ale Nakoulma uprzedził składającego się do oddania strzału Iwana. Wkrótce po tej sytuacji musieliśmy zacząć odrabiać straty na listę strzelców wpisał się Hernandez, który ładnym strzałem z przewrotki pokonał stojącego na bramce Kasprzika. Wyśmienitą sytuację do wyrównania stanu spotkania miał Augustyn, ale nie potrafił wykorzystać znakomitego dośrodkowania Jeża. Później wyraźnie inicjatywę przejęli Bułgarzy, a naszym zawodnikom pozostała gra z kontrataku.

W przerwie trener Wieczorek zdecydował się wystawić już inną jedenastkę. Wykazać mógł się Steinbors, który bronił kolejne strzały rywali. Swoją sytuację miał również Łuczak, jednak jego strzały nie zagrażały bramce rywali. Bułgarzy mogli spokojnie kontrolować losy spotkania. W trakcie spotkania doszło do nieoczekiwanego przerwania gry powodem był nagły brak oświetlenia, ale już po 10 minutach gra została wznowiona. Tuż przed końcem spotkania wynik podwyższyć mogli Bułgarzy, jednak w ostatnim momencie „Trójkolorowi” wybili piłkę z linii bramkowej.

Ludogorec Razgrad – Górnik Zabrze 1:0 (1:0)
1:0 – Hernandez 8′

Ludogorec: Cvorović (77′ Argiłaszki) – Choco (60′ Minew), Moti (77′ Mantyla), Terzijew, Vitinha (60′ Caicara), Burgzorg (60′ Złatinski), Espinho (60′ Djakow), Lumu (67′ Aleksandrow), Misidjan (60′ Marcelinho), Hernandez (60′ Abalo), Quixada (60′ Bezjak).

Górnik: (I połowa) Kasprzik – Mańka, Augustyn, Łukasiewicz, Kosznik – Nakoulma, Iwan, Drewniak, Madej – Jeż – Zachara; (II połowa) Steinbors – Wełnicki, Pandża, Szeweluchin, Wodecki – Oziębała, Łuczak, Kurzawa, Małkowski – Gwaze (73′ Barbus) – Cupriak.

Żółte kartki: Małkowski – Quixada, Hernandez.

Źródło: Roosevelta81.pl/gornikzabrze.pl