Przegraliśmy spotkanie, którego w życiu nie mieliśmy prawa przegrać

Kaszpir  -  26 września 2021 15:26
20
3941

Poznaliśmy komentarze trenerów obu zespołów, po meczu Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Górnik Zabrze.

Mariusz Lewandowski (trener Termalici): Długo czekaliśmy na te trzy punkty, dziś je zdobyliśmy i radość jest ogromna. Ten wynik oddał nam dzisiaj tą ciężką pracę, którą wykonujemy przez cały czas. Mieliśmy troszeczkę szczęścia, ale w piłce trzeba je mieć.

Jan Urban (trener Górnika): – Spotkanie dobrze się zaczęło dla nas. Wydawało się, że będzie się dla nas układało tak, jak na samym początku, gdzie zdominowaliśmy Termalicę, graliśmy na ich połowie. Mogliśmy strzelić bramkę, to niestety się nie udało. W drugiej połowie wyszliśmy na prowadzenie i w dalszym ciągu wydawało się, że mamy mecz pod kontrolą i przychodzi rzut karny. No nie wiem, czy to jest rzut karny. Oczywiście piłka odbiła się od głowy i spadła na rękę, ale to są rzeczy, to ma za duży wpływ na mecz. Takich karnych nie powinno się przeciwko nikomu dyktować, już nie mówię o drugiej jedenastce. Nie wiem co tam się stało, normalna walka o pozycję. Lukas jest kawał chłopa, wygrywa ją, a tu jest rzut karny, ale to chyba nie o to chodzi w tym wszystkim. Na pewno nie o to chodzi. Po pierwszym golu, dostaliśmy zaraz drugą bramkę i potrzebowaliśmy trochę czasu, aby się otrząsnąć, ponieważ z 1:0 zrobiło się bardzo szybko 1:2. Po trzecim golu było widać, że aby ponownie wejść w mecz będzie nas to dużo kosztowało. Myśli zawodników były, że coś nam uciekło, bo uważam, że mogliśmy wywieźć z Niecieczy trzy punkty. Stało się tak, a nie inaczej. Gratuluję Termalice, a my wyciągamy wnioski, ponieważ przegraliśmy spotkanie, którego w życiu nie mieliśmy prawa przegrać.

Wszystko rozstrzygnęło się w strefie mentalnej, mam tu na myśli rzut karny i szybką drugą bramkę. Był to szok dla drużyny, bo wyglądało, że wszystko idzie w dobrym kierunku, a dostaliśmy trzeciego gola. Jeśli chodzi o niewykorzystane sytuacje, ja zawsze wychodzę z założenia, że zawodnik chce strzelić. Jeden robi to lepiej, inny gorzej. Nie mogę mieć pretensji. Ważne, że te sytuacje kreujemy. Nie zawsze Jesus strzeli bramkę, nie oszukujmy się. Przydałoby się, żeby go ktoś od czasu do czasu odciążył pod tym względem. 

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

20 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Nie mieliśmy prawa ale posadzić na ławce trenerskiej gościa, który już od jakiegoś czasu nadaje się tylko do picia sangrii .

Trener Urban to przyłóż do rany. U trenera Nawałki to nie wiem czy byłoby tak wesoło po takim meczu. Tylko On już za drogi na miasto. Bo do urzędu wchodził z buta pomijając dyrektora sportowego i mówił kogo chce.

Jasiu tak czy siak dupa zbita. walnij w ich te puste łby

NIGDY JANEK NIE MÓW NIGDY TZN ,,W ŻYCIU,,. POWIEDZ CHŁOPIE , ŻE ZARZĄD KAZAŁ CI SIĘ TYLKO UTRZYMAĆ , ŻEBYŚMY WIEDZIELI PO CO ROBISZ TAKIE PRZEDZIWNE ZMIANY ALBO PO CO KATUJESZ NAS KRAWCZYKIEM OD POCZĄTKU MECZU.

G…prawda. Ty trenerzyno przegrałeś spotkanie. Kto rozwala zmianami dobrze funkcjonujący środek pola?? Do zmiany był Dadok i Krawczyk a nie Kubica, który rozbijał ataki Niecieczy. Janża na lewej stronie robił co chciał i został zmieniony na Cholewka. Ale co tam. Dadok zostaje, w dodatku wchodzi junior Dziedzic, który jeszcze ma mleko pod nosem.
Tak więc jedyne wnioski kieruj człowieku do lusterka

Z wszystkim się jestem w stanie zgodzić ale,że Pan Kubica rozbijał ataki Niecieczy to już nie…Nadaje się do dwóch zawodników wymienionych powyżej.Dwie bramki z Jagiellonią nie przykryją prawdziwej rzeczywistości a ta wygląda bardzo słabo.

Co się działo po zejściu Kubicy z boiska??? Środek pola zdominowała Nieciecza i zaczęły się kłopoty. Sam nie darzę Kubicę zbytnio sympatią ale dzisiaj w destrukcji był bezbłędny.

Gdzieś Ty widział rozbijanie ataków przez Kubicę ? Bardzo słaby mecz w jego wykonaniu ! Zgadzam się z Tobą natomiast że dla Dziedzica to jeszcze za wczas powinien się ogrywać w drugiej drużynie.

No qrwa jakbym słyszał poprzedniego trenera,rozumiem że taki jest przekaz dnia i tego należy sie trzymać.Przed meczem mówimy jedno,po przegranym w haniebny sposób meczu drugie.Brawo!!!!!

Widać że cała drużyna i sztab szkoleniowy wyciągnęli wnioski po meczu z Cracovią. Po biznesmenie sprzedawcy kebsów to już właściwie niczego się nie spodziewam. Jedynie na początku człowiek myślał że inaczej to będzie z nim wyglądało. Żeby Krawczyka wystawiać w każdym meczu to już mi wygląda na jakiś układ.

Zgadzam się z wami panowie niech mi ktoś wytłumaczy co robi Krawczyk od pierwszych minut bo tego nie pojmuje a zmiany znowu zchodzi Kubica niewiem czemu i się zaczyna uparł się na tego chłopaka niemiłosiernie .

Więcej wystawiaj w składzie Dadoka, Krwaczyka i dokonuj tak fatalnych zmian np.Dziedzic zero kontaktu z piłką i głupie faule mało tego zero z nich pożytku !!!

Trudno o inny komentarz niż powyższe. Druga linia na dziś to: Pawłowski, Maneh, Movondo ,Janża dalej Nowak, Podolski, Jemenez . Są w stanie rozmontować każdą obronę. Niestety ten deletand Krawczyk to nie tylko pomyłka lecz coś wiecej………,Dziedzić może i fajny dzieciak ale nie na dobrą zmianę, Kubica bardzo himeryczny, Dodak szkoda słow co on wniósł w ten i wcześniejsze mecze – to woła o pomstę do nieba !!!. Panie trenerze kto Panu doradza z tym składem?????

Mecz sprzedany. Ja na miejscu Pana Urbana po meczu podałbym się do dymisji.

katastrofa……trenerze co wy robicie na treningach

Popija sobie wody..potem obiadek za friko i ot cały trening.Tozyk np? takie „udawanie”graczy z Extraklasy! Hańba! W meczu z Rakowem to lepiej nie wychodżmy na boisko! Dlaczego schodzi Kubica i Potem Manneh,czemu Nowak nie gra do końca.Dlaczego Krawczyk gra od początku? A nie Macedończyk np?Pozdrowienia dla normalnych.MNie na stadionie już długo nie zobaczą..

Całe szczęście

Tragiczna gra,katasrofalne,kolejne zmiany trenera.Podolski zamiast pomagać na boisku,zaszkodzil i sprowokował drugi rzut karny.Nasi nie biegali juz wtedy w ogóle,zero wzybkości i pomysłu gry na taka słąbą Termalikę!Kompletny wstyd!! Kogo trzeba jeszcze sprowadzic ,żeby zaczęly sie jakięś pewne zwycięstwa?? Ilu ludzi? Za ile?Z Płockiem znowu baty,bo oni walczą i biegają szybko.Jutro obowiązkowy trening i niech w końcu dostaja w d…
Czas sie wziąć za Zespoł,koniec dilajli!!!

Jak by Podolski uderzył tego grajka to by zęby jeszcze zbierał w kukurydzy

Hmm co wy macie do tego Krawczyka ? Gość gra przyzwoicie, to Nowak nie trafia prawie do pustej w 1polowie i ten Macedończyk na koniec meczu, faktycznie może Krawczyk nie jest łowca bramek ale on nie jest klasyczna 9, dziś w Gorniku brakuje takiego matuszka / prohaski wejście w okolicach 60-75 minuty przy korzystnym rezultacie i wypij kopnij przerwij , Jan Urban kolejny mecz który przegrywa remisuje brakiem umiejętności taktycznych, z broszem traciliśmy punkty szczególnie w tamtym sezonie po indywidualnych błędach młodych piłkarzy przy Urbanie przegrywamy niestety jako zespół … pomimo 10 „ wzmocnień ”, jeżeli zwalniać Urbana to tylko i wyłącznie przed listopadowa kadra, aaa i z janickim przedłużać kontakt gość może sie sprzedać za dobre pln ( wiem Górnik woli oddać za free ;))