Przedłużyć dobrą passę z ubiegłego sezonu, zwycięsko inaugurując rozgrywki

W.  -  23 lipca 2023 08:50
4
1492

Ponad dwa miesiące minęły od ostatniego domowego spotkania, które Górnik rozegrał na Arenie im. Ernesta Pohla, pokonując przed najlepszą na świecie publicznością Dumę Pomorza (2:1). Dziś podopieczni Jana Urbana zainaugurują nowy sezon (2023/2024), walcząc o pełną pulę punktów z Radomiakiem Radom. Wierzymy, że podobnie jak w ostatnim domowym meczu, także i dzisiaj Trójkolorowi poczują smak zwycięstwa i wspólnie ze swymi wiernymi sympatykami cieszyć będą się z udanego, trzypunktowego startu PKO BP Ekstraklasy, która powróciła do nas po długo wyczekiwanej dwumiesięcznej przerwie.

W ubiegłym sezonie Górnik w dwumeczu okazał się zespołem lepszym od Radomiaka, najpierw wygrywając wyjazdowe starcie 3:0, a następnie przy Roosevelta remisując z zielono-białymi 0:0. Od tego meczu minęło jednak sporo czasu, w którym drużyny ciężko pracowały, aby najpierw zakończyć sezon na dobrym miejscu w tabeli, gwarantującym utrzymanie, a następnie przygotowując się do nowego ligowego rozdania podczas letnich obozów przygotowawczych. W ostatnich dwóch miesiącach wolnych od rozgrywek, w Górniku doszło do sporych zmian. Drużynę opuściło aż jedenastu piłkarzy, w tym Emil Bergström, Mateusz Cholewiak, Jonatan Kotzke, Amadej Maroša, Jean Mvondo, Kanji Okunuki, Pawieł Pawluczenko, Paweł Sokół, Anthony van den Hurk, Blaž Vrhovec, oraz Szymon Włodarczyk. Miejsce zawodników, których w Zabrzu już nie zobaczymy, zastąpiło na ten moment siedmiu piłkarzy, którzy w najbliższych miesiącach stanowić mają o nowej sile Górnika (Lawrence Ennali, Kamil Lukoszek, Sebastian Musiolik, Filipe Nascimento, Michal Siplak, Michał Szromnik, Kóstas Triantafyllópoulos). Nie inaczej było u naszych rywali, którzy również szukali wzmocnień na rynku transferowym, pozyskując 10. nowych graczy (Krzysztof Bąkowski, Edi Semedo, Aleksander Gajgier, Jan Grzesik, Hélder Sá, Michał Kaput, Filip Majchrowicz, Mikołaj Molendowski, Pedro Henrique, Rafał Wolski). Drużynę pod wodzą Constantina Galcy opuścił natomiast Gabriel Kobylak, Daniel Łukasik, Jakub Nowakowski, a także Pedro Justiniano. Za jeden z najciekawszych ruchów kadrowych przy Roosevelta uznać możemy zakontraktowanie przez Górnika – Filipe Nascimento, który wcześniej, przez dwa lata reprezentował barwy radomskiej drużyny, rozgrywając w niej 52 spotkania i notując w nich 6 goli i 8 asyst.

Jakim rezultatem zakończy się pierwszy w nowym sezonie piłkarski sprawdzian Górnika, dowiemy się już niebawem. Start rozgrywek zawsze niesie ze sobą wiele niewiadomych jak forma zespołu oraz jego rywali, przygotowanie, a także dyspozycja poszczególnych piłkarzy. Wierzymy, jednak, że drużyna począwszy od dzisiejszego meczu, przedłuży świetną passę ośmiu spotkań bez porażki, z końcówki ubiegłego sezonu, zwycięsko inaugurując rozgrywki przy Roosevelta, a także sięgając po kolejne punkty oraz zwycięstwa, za co mocno ściskamy kciuki, krzycząc głośno: do boju Górnik!!!

Obserwuj nas w społecznosci SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Z tego co się orientuję to raczej nie ma szans na to żeby dziś zagrał Filipe. Kto takie farmazony pisze??

pół artykułu o nascimento który nie zagra dzisiaj wszyscy piłkarze muszą zapinać bo środek Górnika i środek Radomiaka to przepaść Wolski zawsze co sezon na początku dużo stela i asystuje i tu trzeba bardzo uważać trzeba go non stop kryć w Górniku gra Kryspin i to już jest duży handicap dla Radomiaka czeka nas bardzo trudny mecz gdzie remis będzie dobrym wynikiem

Ja trochę z innej beczki ale myślę, że bardzo ważne. Chodzi o przyszłą frekwencje….jeśli dziś zawiodą to oczywiste, że wszystko będzie lecieć na łopatki

GDZIE K. LICZNIK BILETÓW SKRĘTY MIEJSKIE?!