Prezesi Klubów Ekstraklasy poznali nowy Podręcznik Licencyjny

Milo  -  21 stycznia 2014 08:01
0
934

pzpn

W poniedziałek w Warszawie odbyło się spotkanie prezesów Klubów Ekstraklasy z przedstawicielami Polskiego Związku Piłki Nożnej, które było poświęcone omówieniu zmian wprowadzonych do Podręcznika Licencyjnego Ekstraklasy na sezon 2014/2015.

Wiceprezes PZPN Bogusław Biszof, Łukasz Wachowski, Krzysztof Sachs, Krzysztof Bauza, Marcin Stefański, Łukasz Łazarewicz, Marcin Serafin oraz Leszek Miklas przeprowadzili Kluby krok po kroku przez wszystkie kryteria Podręcznika Licencyjnego. W ocenie Łukasza Wachowskiego, Kierownika Działu Licencji PZPN, takie spotkanie było niezwykle wartościowe w związku z licznymi zmianami wprowadzonymi do Podręcznika oraz wieloma nowymi zapisami, które wprowadzą Kluby Ekstraklasy na wyższy poziom zarządzania.

Przede wszystkim należy podkreślić, że Podręcznik Licencyjny został mocno odchudzony – usunięto wiele powtórzeń oraz martwych przepisów i wielostronicowych cytatów z ustawy o rachunkowości. Jedną z najbardziej istotnych zmian jest nadanie Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych możliwości sankcjonowania Klubów oraz wprowadzenie opłaty za składane odwołania. Duży nacisk położono na szkolenie młodzieży, co przejawia się koniecznością posiadania trenera dla każdej  grupy młodzieżowej z Licencją UEFA A. Wprowadzono nowy podział na drużyny młodzieżowe. Obecnie Klub musi posiadać cztery drużyny młodzieżowe w przedziale wiekowym U-13, U-15, U-17 oraz U-19.

W podręczniku znalazły się nowe wymogi dotyczące marketingu i mediów oraz produkcji TV. Zaostrzono zapis dotyczący Polityki Antydyskryminacyjnej. W trakcie prezentacji Podręcznika Kluby zadawały wiele ciekawych i merytorycznych pytań, na które odpowiadali prelegenci Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Podręcznik licencyjny: do pobrania tutaj

Źródło: PZPN
Foto: pzpn.pl

 

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments