Pożyczka na przetrwanie …

kamres  -  13 grudnia 2013 19:35
0
1221

sesja
12 grudnia 2004 r.odbyła się w Zabrzu sesja Rady Miejskiej, na której zgodnie z obietnicą Prezydent miasta Jerzy Gołubowicz przedłożył pod głosowanie poprawkę do zmian w budżecie na rok 2005 dzięki której mógłby wnieść projekt uchwały o przyznanie pomocy finansowej klubowi Górnik Zabrze S.S.A. Aby poprawka mogła być dyskutowana Radni na samym początku podjęli decyzję o jej wprowadzeniu do porządku obrad. Wkrótce potem jednogłośnie przegłosowali przyznanie pożyczki dla Klubu Sportowego Górnik Zabrze w wysokości 200 000 zł na zabezpieczenie bieżącej działalności, która z dnia na dzień staje pod dużym znakiem zapytania.

W cieniu spekulacji prasowych o tajemniczych firmach chcących przejąć pakiet własnościowy akcji rozpętała się dyskusja w trakcie, której kilku Radnych reprezentujących prężnie działające komisje w UM zaapelowało do Prezydenta o podjęcie bardziej konkretnych długofalowych działań. Niestety przepisy proceduralne nie pozwalały na podjęcie w owym dniu konkretnych decyzji i pozostało jedynie zobowiązanie Rajców i Prezydenta o zwołaniu najbliższej sesji poświęconej tylko i wyłącznie Górnikowi Zabrze. Podczas spotkania w UM przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców rozmawiali w kuluarach o aktualnych problemach klubu m.in. z Przewodniczącą Komisji Kultury i Sportu Elżbietą Podolecką, która korzystając z okazji zaprosiła członków Stowarzyszenia Kibiców 4 stycznia na spotkanie poświęcone sytuacji w klubie z Przewodniczącym Rady Miasta – Borysem Budką oraz Włodzimierzem Mikodą szefem zabrzańskiego MOSIR-u – zarządcą stadionu przy ul. Roosevelta. Ten ostatni zapewnił, że jest już przygotowany w 100% projekt montażu na naszym stadionie podgrzewanej murawy (termin wykonania wiosna 2006 i zamontowanie krzesełek na czterech centralnych sektorach). Wniosek o przyznanie środków na tą inwestycję był głosowany 29 grudnia na kolejnej sesji w UM.

Umowa pożyczki, która zostanie zawarta między gminą, a klubem oraz jej warunki są ustalane i wkrótce zostaną podane do publicznej wiadomości. Trzy razy wywołany „do tablicy” Prezydent Miasta deklarował, że w przypadku nie wyłonienia w drugim przetargu nowego właściciela, złoży kolejny wniosek o pomoc finansową dla klubu. Pan Prezydent nie był skory do ujawnienia szczegółów dotyczących tajemniczych osób, z którymi prowadzi rozmowy, a co za tym idzie przejęciu pakietu akcji, ale zobowiązał się jak tylko to będzie możliwe wkrótce o wszystkim poinformować zainteresowanych.

Kilkakrotnie na mównicę wychodził przedstawiciel Rodzin Zabrzańskich Mirosław Kaszycki zainteresowany w szczególności warunkami umowy. Istotny do odnotowania jest fakt, iż z ust Pana Kaszyckiego padła propozycja zmiany kwoty pożyczki z 200 na 400 tysięcy złotych, ale niestety tak jak już wspomnieliśmy nie pozwalały na to względy proceduralne. Głos w dyskusji zabrała także Przewodnicząca Komisji Kultury i Sportu oraz szef SLD w Zabrzu. Oboje jednym głosem stwierdzili, że pomoc Górnikowi w tych trudnych chwilach jest niezbędna.

Ostatecznie w głosowaniu brało udział 25 Radnych, a projekt Prezydenta o przyznaniu pomocy finansowej przeszedł jednogłośnie.

żródło: gornikforum.com
foto: nz24.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments