Poznaliśmy obsady sędziowskie meczów 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Górnik Zabrze zagra w jej ramach na własnym stadionie przeciwko liderowi z Białegostoku.
W niedzielę czeka nas spotkanie na ligowym szczycie. Jagiellonia Białystok przyjeżdża na Górny Śląsk jako lider ligi. Drużyna z Podlasia zgromadziła do tej pory 24 punkty w 11 meczach. Zabrzanie mają 23 "oczka" po 12 spotkaniach i zajmują 2. lokatę. Mecz ma więc bardzo dużą stawkę dla obu ekip. Jagiellonia walczy o to, by "odjechać" rywalom, Górnik Zabrze zaś o ponowne wdrapanie się na fotel lidera.
Spotkanie rozpocznie się w niedzielę (26 października) o godzinie 17:30.
Głównym rozjemcą tego starcia będzie Bartosz Frankowski z Torunia.
Pełna obsada sędziowska meczu:
Sędzia Główny: Bartosz Frankowski (Toruń)
Sędziowie asystenci: Marcin Boniek / Dawid Golis
Sędzia Techniczny: Aleksander Kozieł
Obsługa VAR / AVAR: Piotr Urban / Michał Obukowicz
Źródło: PZPN / Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl






Szkoda, że sędzią tego niedzielnego meczu na szczycie będzie akurat Frankowski – arbiter bardzo słaby, często wzbudzający swoimi decyzjami dużo kontrowersji i niepotrzebnej nerwowości, o czym na stadionie Górnika wiele razy mieliśmy się okazję przekonać…
to prawda
Dokładnie, to samo chciałem napisać.
Ok. To wskażcie chociaż 1 sędziego, który jest dobrym sędzią i mógłby prowadzić ten mecz ? Tylko jednego, bo ja czytając komentarze po ogłoszeniu składu sędziowskiego w meczach Górnika, jeszcze nigdy nie przeczytałem, by ktoś pasował……….
Przesadzasz…. W mojej ocenie w naszej Ekstraklasie jest wielu arbitrów lepszych od Frankowskiego, np. Musiał, Kwiatkowski, Lasyk, Sylwestrzak czy nawet Przybył. Ale to tylko moja subiektywna opinia…
Musiał akurat pokazał swoją klasę na Var-ze ?
Trochimiuk.Ale jego uwalili i już nie sędziuje hehe.
Zgoda, ale to HISTORIA i to odległa.
Nic dodać nic ująć ???????
Bo w dobie rządów varszafki jest to bardzo trudne. Prawda jest taka, że każdy może nas spuścić po rozkazie z Varszawy.
Jeden z niewielu który czuję ducha walki i pozwala grać i ostatnio nie dyktował karnych z kapelusza przeciwko Górnikowi.Ty się ciesz że twoich oczów nie uraczy Miernota Kwiatkowski lub Arys,nie wspominając już gościa z Płocka.Zreszta dzisiejsi sędziowie i ich decyzje oraz poziom zaczynają przypominać te wesołe hehe z lat 90
21.12.2019 nie kto inny, tylko pan Frankowski sędziował mecz w Zabrzu z nikim innym, tylko z Jagiellonią. Górnik wygrał dla przypomnienia 3-0, ale Bartosz Frankowski podyktował w tym meczu 2 karne przeciwko Górnikowi. Mucha obronił karnego strzelanego przez Romanczuka, a Imaz przestrzelił ! Zdaniem komentatorów Canal+ i sędziego Adama Lyczmańskiego, jeden karny był absolutnie niesłuszny, bo faul Wiśniewskiego, jeśli już był to ewidentnie przed linią pola karnego, a drugi karny absolutnie się nie nie należał Jagielloni ( może właśnie dlatego Imaz nie trafił- a Wiśniewski na murawie powiedział do Frankowskiego, op.cit: „Oliwa nieżywa, ale sprawiedliwa”.
Nie wiem, jak inni, ale ja ten mecz zapamiętałem, bo byłem na nim, a Frankowski doprowadził mnie do wściekłości …
Jeśli, to jest dobry sędzia, to co powiedzieć o Raczkowskim, Lasyku, Marciniaku, Musiale- który ostatnio Varze wbrew ocenie Marcinika wezwał do do Var-u by podyktował 2 karne…. Inna sprawa, że Musiał i Marciniak nie znoszą się ambicjonalnie- a do zderzenia z nimi miał pecha trafić Górnik w Kielcach. Jak się skończyło , wiadomo …..
Ja kiedyś pisałem że może Kwiatkowski – ale zdaniem wielu naszych kibiców to sędzia, któy nie lubi Górnika ( ja tego nie potwierdzam), pisałem też o Musiale- ale po wypadkach w Kielcach- odwołuje swoje sympatie dla niego.
pozdro z Będzina
Frankowski nie tylko w tym meczu,który wspomniałeś,ale również innych chyba z Lechią gwizdnął karnego naprawdę z kosmosu przeciw nam.Ogolnie dla Górnika kolokwialnie mówiąc był surowy,ale od jakiegoś czasu(znaki drogowe hehe)jakby czuję ducha gry.W Częstochowie gdy Erik złapał piłkę w polu karnym,byłem pewny że karny,ale sedzia zaskoczył na plus.Marcuniak pewnie by oglądał kino domowe w tamtym przypadku?. Ogólnie poziom sędziowania od jakiś 5,10 lat dziwnie słabnie.Aha jeszcze był sędzią Zlotek że Stalowej Woli taki konkretny.
to prawda