Poziom +4, czyli panorama miasta

kamres  -  26 lutego 2013 18:58
0
1627

Jesteście ciekawi jak wygląda stadion od środka? Zdjęć o tej tematyce w internecie jest bardzo mało i wielu z Was narzeka z tego powodu. Nie martwcie się, nie jesteście sami. Redakcję Roosevelta81.pl też to dotknęło. Jak się czegoś bardzo chce, to w końcu udaje się dopiąć swego, bo „chcieć to móc”. Jako pierwsi publikujemy tak szczegółowe zdjęcia z budowy!

Naszym celem było oddanie Wam ducha budowy i mamy nadzieję, że to się spełni. Do końca tego tygodnia, począwszy od dziś, pokonamy różnicę wysokości około 23 metrów. W prawym górnym rogu zdjęć umieściliśmy specjalną mini mapkę stadionu, abyście wiedzieli, z którego mniej więcej miejsca, zostało zrobione zdjęcie. Gotowi? To jedziemy!

Znajdujemy się na wysokości 19,82 metrów względem murawy. Właśnie taki widok przywita kibiców zasiadających w przyszłości na krzesełkach w rzędzie 15 trybuny górnej.

Na horyzoncie widać kopalnię Makoszowy z jej charakterystycznym kominem. Gdyby się obrócić w lewo, możemy dostrzec m.in. najwyżej położony punkt w naszym mieście, czyli komin elektrociepłowni na Zaborzu, która od 1897 dostarcza prąd do naszych domów.

 

Jakie krzesełka zainstalują robotnicy na naszym stadionie? Będzie to ten sam model co na stadionie Narodowym oraz Legii w Warszawie. Model jest obecny również na Allianz Arena w Monachium. Barwy krzesełek będą białe, niebieskie i czerwone, zgodnie z barwami klubowymi. Nie wiadomo jeszcze jaki wzór będą stanowiły na trybunach.

Będą to krzesełka składane automatycznie, z siedziskiem i oparciem z polipropylenu, na ramie stalowej. Każde z nich wyposażono w numer miejsca. Zamocowane będą do czoła stopnicy, czyli „podłogi” trybun.

 

Zwyżki pomagają robotnikom przy montażu elementów stalowych konstrukcji dachu.

 

Tam w oddali widać wieżę kościoła świętego Andrzeja oraz bloki mieszkalne.

źródło: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments