Powtórzyć rezultat z jesieni, gładko pokonując rywali

W.  -  12 lutego 2023 09:34
2
1280

Już dzisiaj Górnik rozegra kolejny ligowy pojedynek, walcząc o komplet punktów z Radomiakiem Radom. Jesienią Trójkolorowi pewnie pokonali swych rywali, gładko wygrywając wyjazdową potyczkę 3:0. Wierzymy, że nasza drużyna i tym razem udowodni wyższość nad zielono-białymi, dopisując do swego dorobku pełną pulę punktów i przełamując kiepską serię, bez zwycięstwa, trwającą od czterech spotkań.

Ostatni raz biało-niebiesko-czerwoni wygrali 5 listopada w Szczecinie, pokonując Portowców 4:1. Następnie podopieczni Bartoscha Gaula doznali bolesnej domowej porażki z Miedzią Legnica (0:3). W zaległym meczu 2. kolejki Trójkolorowi przegrali z Lechią Gdańsk (2:1), natomiast w wiosennej inauguracji czternastokrotni mistrzowie Polski po kiepskim spotkaniu oddali zwycięski laur Cracovii. Przed tygodniem, przy Roosevelta zabrzanie podzielili się punktami z Lechią Gdańsk, remisując 1:1. Cztery ostatnie spotkania dały nam więc tylko jedno „oczko” z dwunastu możliwych do zdobycia, a kiepskie rezultaty, uplasowały Górnika na trzynastej pozycji, nie napawając nadmiernym optymizmem. Nieco lepiej w tegorocznych rozgrywkach radzi sobie nasz dzisiejszy przeciwnik, który w dwóch ostatnich seriach gier zgromadził cztery punkty. W pierwszym wiosennym spotkaniu podopieczni Mariusza Lewandowskiego bezbramkowo zremisowali z Miedzią Legnica, zaś w ostatniej kolejce na własnym stadionie pokonali Stal Mielec 1:0, co uplasowało zespół z Radomia na dziewiątym miejscu w ligowej tabeli. Górnik zajmuje trzynastą lokatę, tracąc do Radomiaka 7 punktów.

Ostatni pojedynek pomiędzy Radomiakiem a Górnikiem rozegrany został 30 lipca 2022 roku i zakończył się pewnym zwycięstwem naszej drużyny, która po golach Szymona Włodarczyka (28′, 64′) oraz Bartosza Nowaka (32′), wracała do Zabrza w doskonałych nastrojach. W poprzednim sezonie (2021/2022) oba zespoły spotkały się ze sobą dwukrotnie, w pierwszej potyczce, rozegranej 6 listopada 2021 roku w Radomiu, górą byli gospodarze, którzy po golu Dawida Abramowicza (25′) fetowali wygraną. Rozegrany w kwietniu 2022 roku mecz rewanżowy przyniósł bezbramkowy remis 0:0. Liczymy, że kolejne starcie obu zespołów znów zakończy się triumfem Trójkolorowych, którzy wystąpią dzisiaj bez pauzującego za kartki Erika Janży. Z tego samego powodu w drużynie gości nie zobaczymy Luisa Machado. Szansę na grę w Górniku otrzymają natomiast powracający po chorobie Aleksander Paluszek oraz Robert Dadok.

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Marzenie??

GÓRNICY TYLKO ZWYCIĘSTWO!!!