Potrójny skalp Górnika Zabrze w meczu z Koroną Kielce! Trójkolorowi zostawili dwa ważne znaki w historii

0
2395

Górnik Zabrze po stojącym na dobrym poziomie meczu z Koroną Kielce, zgarnął trzy punkty za sprawą trafienia Rafała Janickiego po rzucie rożnym. Zwycięstwo odniesione nad Złocisto-Krwistymi ma dużą wagę dla drużyny z Roosevelta, dla której było to jubileuszowe, 850. zwycięstwo na boiskach PKO BP Ekstraklasy w historii. 

850. zwycięstwo w swoim 2011. meczu na boiskach najwyższej klasy rozgrywkowej odnieśli piłkarze Górnika Zabrze. Bilans drużyny  z Roosevelta - która rozgrywa aktualnie swój 68. sezon w elicie - uzupełnia 568 remisów oraz 593 porażki. Łącznie na boiskach PKO BP Ekstraklasy Zabrzanie zdobyli 2599 punktów, co daje im trzecie miejsce w klasyfikacji za Legią Warszawa i Wisłą Kraków. Oba te kluby jednak - z racji roku założenia - mają przede wszystkim znacznie więcej sezonów rozegranych w polskiej elicie (89 i 82 względem 68 klubu z Zabrza). Czwarte miejsce ze stratą 61 punktów do Górnika zajmuje Lech Poznań (65 sezonów), zaś piąte Ruch Chorzów (78 sezonów), którego Trójkolorowi dystansują o 139 oczek. 

Sobotnie starcie ligowe Górnika z Koroną miało także wyjątkowy charakter ze względu na fakt, że bramka Rafała Janickiego była setnym trafieniem, jakie padło w dotychczasowej zabrzańsko-kieleckiej rywalizacji na boiskach najwyższej klasy rozgrywkowej. Bilans bramkowy tych gier po sobotnim starciu wynosi 51:49 dla Trójkolorowych. 

Źródło: Roosevelta81.pl / 90minut.pl
Foto: Roosevelta81.pl / 90minut.pl

0 komentarzy