Poskromić niewygodnego rywala

W.  -  26 lipca 2024 09:21
4
1100

Już dzisiaj podopieczni Jana Urbana staną przed kolejną szansą na dopisanie do swego dorobku pierwszych w nowym sezonie punktów, o które Trójkolorowi powalczą w Krakowie, mierząc się w ramach 2. serii PKO BP Ekstraklasy z Puszczą Niepołomice. Początek spotkania inaugurującego drugą kolejkę, wyznaczony został na godzinę 18:00.

Po falstarcie w Poznaniu i pojedynku, który rozczarował oczekiwania kibiców czternastokrotnego mistrza Polski, pora na udany i oby zwycięski występ. Na to samo liczą jednak nasi dzisiejsi przeciwnicy, którzy przed tygodniem dokładnie w takim samym stosunku bramkowym (0:2) przegrali swoją ligową potyczkę i to nie z byle kim. Podopieczni Tomasza Tułacza ulegli bowiem aktualnemu Mistrzowi Polski, czyli Jagiellonii Białystok, tracąc gole dość późno, bo w 78. minucie meczu, kiedy futbolówkę do bramki strzeżonej przez Kewina Komara skierował Nené, a kilkanaście minut później w 90. minucie rezultat podwyższył Lamine Diaby-Fadiga, ustalając końcowy wynik na 2:0. Dzisiaj Żubry będą chciały zrehabilitować się za ostatnią porażkę i pokazać z lepszej strony przed własną  publicznością. Podobne zadanie mają także Trójkolorowi. Komu uda się zrealizować cel i sięgnąć po upragnioną zdobycz, dowiemy się około godziny 20:00.

W trakcie letniej przerwy w szeregach naszych rywali doszło do kilkunastu zmian. Zespół z Niepołomic opuścili: Jakub Bartosz, Maciej Firlej, Michał Koj, Jordan Majchrzak, Bartłomiej Poczobut, Tomasz Wojcinowicz, Krzysztof Wróblewski, Kamil Zapolnik oraz Oliwier Zych. W ich miejsce w zespole żółto-zielonych pojawili się: Dawid Abramowicz, Jakov Blagaić, Patryk Kieliś, Lucjan Klisiewicz, Michał Perchel, Mateusz Radecki, Dawid Szymonowicz oraz Michal Sipľak, który w poprzednim sezonie występował w barwach zabrzańskiego Górnika.

W ubiegłorocznych rozgrywkach Górnik z Puszczą zmierzył się dwukrotnie. Pierwsze spotkanie rozegrane zostało 12 listopada 2023 roku w Krakowie i mimo prowadzenia objętego przez biało-niebiesko-czerwonych w 45. minucie meczu, kiedy gola z rzutu karnego zdobył Daisuke Yokota, finalnie zwycięstwo fetowali niepołomiczanie, którzy w drugiej odsłonie meczu dwukrotnie pokonali Daniela Bielicę. Najpierw gola wyrównującego zdobył Piotr Mroziński (54′), następnie rezultat na korzyść beniaminka ustalił Artur Siemaszko (71′). Mecz rewanżowy, który rozegrany został 17 maja przy ul. Roosevelta w Zabrzu, przyniósł podział punktów i remis 1:1. Także i w tym spotkaniu jako pierwsi z gola cieszyli się piłkarze Górnika, którzy w 36. minucie meczu wspólnie z niemal 20-tysięczną publicznością głośno skandowali nazwisko strzelca pierwszej bramki, Adriána Kaprálika (36′). Radość Trójkolorowych trwała do 73. minuty, kiedy wyrównującego gola zdobył Jakub Bartosz. Taki też wynik utrzymał się do ostatniej sekundy meczu.

Jakim rezultatem zakończy się dzisiejsza potyczka? Czy Górnik wreszcie zdoła sięgnąć po zwycięstwo, poskramiając niewygodnego rywala z Niepołomic? Wierzymy w przełamanie Trójkolorowych i triumf nad Żubrami oraz pierwsze w tym sezonie ligowe zwycięstwo, za które bardzo mocno trzymamy kciuki, skandując głośno: do boju Górnik!!!