Porażka w sparingu z Podbeskidziem

W.  -  14 lipca 2018 20:20
0
8315

W czwartek Górnik rozegrał przed własną publicznością mecz z mołdawską Zarią Balti w eliminacjach Ligi Europy. Spotkanie to wygrał 1:0, a zwycięską bramkę w 87 minucie meczu zdobył nie kto inny jak Igor Angulo.

Dzisiaj podopieczni Marcina Brosza wyruszyli do Bielska, gdzie zmierzyli się w meczu sparingowym z Podbeskidziem. Górnik pojechał w składzie znacznie odbiegającym od tego, który oglądaliśmy w czwartkowym pojedynku z Zarią Bălți. W Bielsku-Białej okazję do gry mieli zawodnicy niegrający w meczu pucharowym oraz nasza młodzież.

Mecz w Bielsku poprzedziła prezentacja drużyny „górali”, która już za tydzień 21 lipca o godzinie 18:00 zmierzy się na wyjeździe z  GKS’em Katowice w pierwszej kolejce rozgrywek pierwszej ligi. Poprzedni sezon Podbeskidzie zakończyło rozgrywki na 9 miejscu w tabeli z dorobkiem 46 punktów wywalczonych w 34 ligowych kolejkach.

Pierwsza bramka dla trójkolorowych padła w 23 minucie meczu. Uderzał Dariusz Kamiński, a futbolówka po rykoszecie wpadła do siatki Rafała Leszczyńskiego. Wyrównujący gol padł w 63 minucie. Po zagraniu piłki z boku boiska przez Rzuchowskiego piłkę do siatki posłał Chopi. Chwilę później było już 2:1 dla gospodarzy, w 66 minucie meczu prowadzenie swojej drużynie dał Valerijs Sabala. Nie było to jednak ostatnie słowo Bielszczan. Cztery minuty później Podbeskidzie prowadziło 3:1, po drugiej w tym meczu bramce Sabali, który bezbłędnie wykorzystał wrzutkę z rzutu rożnego Miłosza Kozaka.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Górnik Zabrze 3:1 (0:1)

0:1 – Kamiński 23′
1:1 – Chopi 63′
2:1 – Sabala 66′
3:1 – Sabala 70′

Podbeskidzie: Leszczyński – Moskwik, Jończy, Bougaidis, Jaroch – Sierpina, Rakowski, Wiktorski, Bąk – Kostorz, Goncerz
II połowa: Leszczyński – Oleksy, Bougaidis (Komor 60′), Jończy, Modelski – Mystkowski, Rakowski (Rzuchowski 60′), Guga, Sierpina (Kozak 60′, Płacheta 85′), Chopi – Sabala

Górnik: Bielica – Michalski, Surowiec, Koj, Jaksik – Liszka, Biedrzycki, Kubica, Kamiński – Smuga, R.Wolsztyński
Grali też: W. Pawłowski, Nowak, Kulanek, D. Pawłowski, Kopia

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments