Pora zaapelować wcześniej – Kuchta i Plizga niech wracają do Zabrza

Milo  -  29 marca 2016 14:29
0
840

Mateusz_Kuchta_prezentacja

Dwóch zawodników udowodniło już, że pora wracać do Zabrza. Chodzi oczywiście o Mateusza Kuchtę i Dawida Plizgę. W tym sezonie grają regularnie i należą do kluczowych zawodników swoich drużyn.

Nauczeni dziwnymi transferowymi decyzjami postanowiliśmy zaapelować odpowiednio wcześniej. Niech dwóch zawodników przebywających obecnie na wypożyczeniach, wróci latem do Zabrza. Mateusz Kuchta i Dawid Plizga – obaj mają pewne miejsce w składzie i obaj zbierają bardzo dobre opinie.

Na zapleczu Ekstraklasy Kuchta potwierdza, że może walczyć o miejsce w wyjściowym składzie z Grzegorzem Kasprzikiem i wcale nie musi stać na straconej pozycji. W obecnych dyspozycjach rywalizacja między bramkarzami byłaby bardzo ciekawa. Oczywiście Kuchta potrzebuje zaufania, takiego jakim w „GieKSie” obdarzył go trener Brzęczek. Warto wspomnieć, że Kuchta w Katowicach pozbawił szans na grę innych bramkarzy. Każdy młody piłkarz doskonale zdaje sobie sprawę, że w Zabrzu bardzo ciężko zaistnieć, bo praktycznie nie dostaje się szansy pokazania swoich umiejętności. Na własnym przykładzie przekonał się o tym Kuchta, który w największych porywach zasiadał na ławce rezerwowych. W GKS-ie Kuchta zdobywa nie tylko cenne doświadczenie, ale poczynił także ogromny postęp, a to oznacza, że czas podjąć rękawicę w Zabrzu.

Jeśli popatrzeć w statystyki najskuteczniejszych zawodników Górnika, Dawid Plizga ustępowałby miejsca tylko Romanowi Gergelowi. 4 gole i 4 asysty w Ekstraklasie to wynik przynajmniej dobry. Jakość, szybkość, a wszystko podparte doświadczaniem – właśnie takich zawodników Górnik potrzebuje. Co prawda Plizga do najmłodszych zawodników nie należy, ale spokojnie na najwyższym poziomie może pograć jeszcze kilka sezonów. Zapewne z lepszym skutkiem niż niejeden ofensywny piłkarz Górnika. Tercet Madej-Plizga-Gergel odpowiednio przygotowany do sezonu mógłby sporo zdziałać. Plizga w Zabrzu prawdziwej szansy jeszcze nie dostał, a bardzo często nie było dla niego miejsca nawet na ławce rezerwowych. Najwyższa i chyba ostatnia pora, aby to zmienić.

Z Górnika latem odejdzie Sebastian Przyrowski, natomiast jeśli wierzyć różnym źródłom zabrzanie nie skorzystają z opcji pierwokupu Janukiewicza, dlatego powrót Kuchty wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Plizga na polskich boiskach to już sprawdzony piłkarz i wśród niemocy ofensywnej „Trójkolorowych” z pewnością się przyda.

Data wygaśnięcia kontraktów:
Dawid Plizga – 30.06.2017
Mateusz Kuchta – 30.06.2017

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments