Popełnialiśmy błędy, których nie powinniśmy popełniać

Kaszpir  -  6 maja 2022 23:32
8
2005

Poznaliśmy komentarze obu trenerów po meczu 32. kolejki PKO Ekstraklasy, pomiędzy Legią Warszawa i Górnikiem Zabrze.

Aleksandar Vuković (trener Legii): Odnieśliśmy ważne zwycięstwo. W szatni powiedziałem, że najważniejsze w życiu, licząc wszystkie mecze jako zawodnik i trener, było to, że zapewniliśmy sobie mistrzostwo na 3 kolejki przed końcem sezonu. Dzisiaj nie zapewniliśmy jeszcze utrzymania, z punktu widzenia matematycznego, ale uważam, że nic nam nie grozi. I to teraz jest dla mnie ważniejsze niż cokolwiek przeżyłem dotychczas z tym klubem. A przeżyłem wiele.

Jan Urban (trener Górnika): – Lepiej ten mecz nie mógł się ułożyć Legii Warszawa. Gospodarze zdobyli szybko pierwszą bramkę, za moment poprawili drugą. Pomimo, iż próbowaliśmy odrabiać straty, nie miałem wrażenia, że jesteśmy blisko remisu. Legia wygrała przede wszystkim większą agresywnością, była skoncentrowana, tzw. drugie piłki, przebitki, wszystko było dla Legii. Wydaje się, że jak zdobywa się trzy bramki i nie jest się blisko remisu, to brzmi abstrakcyjnie, ale taka była prawda. Zespół Legii był lepszy. Mógłbym podsumować grę defensywną mojego zespołu, ale nie użył bym dobrych słów. Za łatwo traciliśmy bramki i na dodatek przez doświadczonych graczy. A już trzecia bramka, to prezent dużej klasy. Popełnialiśmy błędy, których nie powinniśmy popełniać, a już na pewno nie tak dużo. Zdobywaliśmy bramki po bardzo ładnych, składnych akcjach. Można powiedzieć, że w pierwszej połowie, to my wypracowaliśmy gole gospodarzom, którzy wówczas nie mieli takich okazji z gry. W drugiej już wyglądało to inaczej, ponieważ chcieliśmy gonić wynik i czasami się odkrywaliśmy. 

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl/legionisci.com
Foto: Youtube Górnik Zabrze

8 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Gańba!

Wczoraj też Górnik zagrał ładnie, widowiskowo.

ładny mecz!! Sandomierski do odstawki z miejsca.Tragiczny Janicki,Jak nie możesz pomóc,to nie przeszkadzaj!Tragiczna gra w obronie.Radosna po prostu.Teraz odbijcie tow meczu z ŁęcznąOgolnie wstyd i żenujacy mecz.

To ładny czy żenujący?

co robi maniek …to to samo co po Polsce

Śmiało można powiedzieć że cała defensywa do przebudowy wynik sam mówi za siebie jak należy grać agresywnie i skutecznie.Na takie mecze trzeba grać więcej niż 100% a nie jak pajace do bicia.

sandomierski i krawczyk w skladzie to pewny lomot

Piszesz o Krawczyku a ci Hiszpanie to jest dopiero makabra