Pomoc dla Ryszarda Stańka

Kibic  -  13 maja 2024 23:34
1
3024

Starszym kibicom nie trzeba przypominać, ale i pewnie wielu dla wielu młodszych fanów osoba Ryszarda Stańka nie jest anonimowa. Piłkarza, który w pierwszej połowie lat 90-tych był jedną z czołowych postaci Górnika. Ryszard Staniek nie tylko zdobywał ostatnie medale mistrzostw Polski w „Trójkolorowych” barwach (1991 srebro i 1994 brąz), ale także wspaniale reprezentował Nasz Klub podczas Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie’92, gdzie Polska wywalczyła tytuł wicemistrzów olimpijskich, a Staniek zdobył gola w meczu finałowym. 

Dziś Ryszard Staniek potrzebuje Naszej pomocy i w tym miejscu bardzo gorąco zachęcamy do wsparcia zbiórki, którą znajdzie pod linkiem Pomoc dla Ryśka Stańka

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: retrofutbol.pl/gettyimages

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments

Ryszard Staniek (ur. 13 marca1971 w Zebrzydowicach) – piłkarz pochodzący i mieszkający w Chybiu, grający na pozycji pomocnika, reprezentant Polski, srebrny medalista olimpijski.

Swoją karierę rozpoczynał występując w trampkarzach Cukrownika Chybie i juniorach Odry Wodzisław. Świetnie zapowiadającego się piłkarza wypatrzyli trenerzy pierwszoligowej wówczas Odry Wodzisław Śląski do której trafił wraz z bratem Mirosławem. Znakomite trzyletnie występy w klubie z Wodzisławia Śląskiego otworzyły drzwi do wielkiej piłkarskiej kariery. Staniek przeszedł do występującego w Ekstraklasie Górniku Zabrze skąd trafił do CA Osasuna. Po powrocie z Hiszpanii nadal występował w Ekstraklasie w Legii Warszawa i Odrze Wodzisław. W Odrze Wodzisław Śląski rozegrał swój 200 mecz w polskiej ekstraklasie (spotkanie Wisła-Odra).Jest zdobywcą Pucharu Polski (1997) i Superpucharu Polski (1997) z Legią Warszawa. W polskiej Ekstraklasie rozegrał 208 spotkań i zdobył 31 bramek (16 w Górniku Zabrze, 11 w Legii Warszawa i 4 w Odrze Wodzisław Śląski).