Poltent Puchar Polski: Sośnica Gliwice – Górnik II Zabrze 0:2

Kaszpir  -  20 września 2023 20:03
3
2281

W półfinale Poltent Pucharu Polski Podokręgu Zabrze, drugi zespół Górnika rywalizował z Sośnicą Gliwice. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem „Trójkolorowych” 2:0. prowadzenie kilka minut po przerwie dał zabrzanom Cyprian Włodarczyk, popisując się kapitalnym uderzeniem niemal z narożnika pola karnego. Rezultat meczu już w doliczonym czasie gry ustalił Krzysztof Kolanko.

W drugiej półfinałowej parze Gwarek Ornontowice pokonał w Ziemięcicach miejscowego Gwarka 3:0. Finał Poltent Pucharu Polski Podokręgu Zabrze odbędzie się 27 września.

Sośnica Gliwice – Górnik II Zabrze 0:2 (0:0)

0:1 – Włodarczyk, 49′
0:2 – Kolanko, 90+1′

Sośnica (skład wyjściowy): Hentsar – Gad, Konderak, Barański, Górka, Święch, Bartoszewicz, Sowula, Krawiec, Kiełpiński, Grychtolik
Trener: Łukasz Gad

Górniki II (skład wyjściowy): Valion – Ogórek, Macha, Kulig, Niedźwiedzki, Mikulski, Michalski Trubnikov, Pilch, Włodarczyk, Mnsfeld
Trener: Arkadiusz Przybyła

Widzów: ok. 400