Polimex-Mostostal złożył wniosek w sprawie przedłużenia terminu realizacji budowy stadionu

kesera  -  21 listopada 2013 16:14
0
915

polimex
Koniec listopada, czyli kolejny termin zakończenia I etapu modernizacji stadionu w Zabrzu zbliża się nieubłaganie. Choć jeszcze niedawno mówiło się, że realny termin to kwiecień. Na dziś wiadomo, że najwcześniej na nowym stadionie usiądziemy nie wcześniej niż w nowym sezonie.

– W wyniku  konieczności wprowadzenia zmian do dokumentacji projektowej, które są podyktowane potrzebą uwzględnienia zmian adaptacyjnych, mających na celu zoptymalizowanie niektórych funkcjonalności obiektu, część prac budowlanych, w oczekiwaniu na dokumentację dostarczaną przez zamawiającego, zostało spowolnionych lub wstrzymanych – poinformował serwis Roosevelta81.pl Paweł Szymaniak, Dyrektor Biura Komunikacji i PR Polimex-Mostostal.

– Jesteśmy w kontakcie z zamawiającym w tych sprawach. Rozmawiamy z zamawiającym także na temat urealnienia, w związku z powyższym, terminu zakończenia budowy. Nasz wniosek w sprawie przedłużenia terminu realizacji wraz z obszernym uzasadnieniem, został złożony i jest rozpatrywany przez zamawiającego. O rezultatach rozmów będziemy informować w nadchodzących tygodniach.

Według nieoficjalnych informacji, do jakich dotarł serwis Roosevelta81.pl, Generalny Wykonawca chce ustalić termin ukończenia modernizacji na lipiec/sierpień 2014 roku. Miasto Zabrze zastanawia się nad takim rozwiązaniem. Jedno jest pewne. W tym sezonie meczu Górnika z wysokości nowych trybun z pewnością nie zobaczymy.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments