Podsumowanie tygodnia na budowie stadionu

kamres  -  9 czerwca 2013 12:31
0
1347

stadion01_czerwiec2013

Najważniejsza zmiana w tym tygodniu to rozbiórka żurawia oraz rozpoczęcie montażu szklanej balustrady na poziomie +4. A co poza tym zmieniło się w naszej świątyni? Zapraszamy na podsumowanie tygodnia modernizacji stadionu im. Ernesta Pohla.

Od poniedziałku trwały prace związane z rozbieraniem żurawia w północno-zachodniej części placu budowy. Niestety przeszkodziła w tym pogoda. Ostatecznie we wtorek rozmontowano jego metalową konstrukcję, przy pomocy dźwigu samojezdnego. Tym samym żurawie za trybuną północną to już przeszłość. Odlano nowy murek przy wjeździe na parking podziemny. Wszystkie budynki kas otrzymały już stalowe stelaże na dachach. W przyszłości będą one przykryte siatką cięto-ciągnioną.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Siatka cięto-ciągniona. Foto: metal zbyt.pl

Pojawiły się kolejne elementy podkonstrukcji elewacji w narożniku północno-zachodnim. To na niej będzie układana właściwa elewacja złożona z aluminiowych, poziomych rurek. Najwyższy punkt trybuny południowej otrzymał szklaną balustradę. Alpiniści zamontowali rurki stanowiące elewację w narożniku północno-wschodnim. Z kolei narożnik południowo-wschodni wzbogacił się o nowe elementy stalowe dachu. W ich skład wchodzi również pomost techniczny. Na poziomie +2 trybuny południowej wyrosły kolejne metry muru, które wygrodziły tym samym pomieszczenia techniczne. Ta sama kondygnacja w piątek otrzymała nowe szyby, które wprawiono w ramy okienne.

źródło: Roosevelta81.pl
foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments