Podsumowanie 24. kolejki Nice I ligi. Nie ma chętnych do awansu?

Kaszpir  -  2 kwietnia 2017 20:37
0
2593

Chojniczanka Chojnice zremisowała już siódme spotkanie z rzędu. Wciąż pozostaje jednak na pierwszym miejscu w tabeli. Świadczyć to może jedynie o tym, że żadna drużyna nie jest w stanie ustabilizować swojej formy i regularnie punktować. Nie ma obecnie w I lidze zespołu wybijającego się nad resztę stawki.

Nie pierwszy raz powtarzamy, że Górnik nie wykorzystał szansy na doskoczenie do czołówki. Niestety, bardzo chimeryczna postawa zabrzan nie pozwala im doścignąć zespołów, które przewodzą stawce. A zadanie przecież nie wydaje się trudne.

Lider z Chojnic, rozdaje punkty w każdym meczu. Katowice będące wiosną bez zwycięstwa, doznały właśnie drugiej porażki z rzędu. Zagłębie zostało upokorzone u siebie przez drużynę Znicza. Wigry, plasujące się na pozycji wicelidera, wygrały swoje spotkanie rzutem na taśmę z GKS-em Tychy.

Cała liga gra nierówno, w tabeli jest coraz większy ścisk. Podbeskidzie, zajmujące  11. lokatę, traci zaledwie pięć „oczek” do miejsca premiowanego awansem. Mało tego, Stal Mielec będąca w pewnym momencie głównym kandydatem do spadku, obecnie zrównała się punktami z Górnikiem. 

Liga jest dziwna, ale przez to z pewnością ciekawa. Pomimo tego na trybunach zasiadło niespełna 20 000 kibiców. Zobaczyli oni 22. bramki. Zawodnicy karani byli żółtymi kartkami 35 razy. Natomiast dwóch z nich nie dokończyło zawodów z powodu „czerwieni”.

Wyniki 24. kolejki Nice 1 Ligi

Olimpia Grudziądz – Sandecja Nowy Sącz 2:0
Chrobry Głogów – Stal Mielec 0:1
Wigry Suwałki – GKS Tychy 1:0
GKS Katowice – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2
Drutex-Bytovia Bytów  – Pogoń Siedlce 1:3
Chojniczanka Chojnice  – Miedź Legnica 0:0
Stomil Olsztyn – Wisła Puławy 3:2
Zagłębie Sosnowiec – Znicz Pruszków 0:3
MKS Kluczbork – Górnik Zabrze 2:1

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments