Po urodzinowe zwycięstwo na Jasną Górę!

W.  -  15 grudnia 2021 10:34
1
1523

Mimo zimowej aury i chłodu za oknem dzisiejszy wieczór zapowiada się na niezwykle gorący
i równie emocjonujący, a wszystko za sprawą zaległego pojedynku 5. kolejki PKO Ekstraklasy, w którym Górnik Zabrze rozegra wyjazdowe spotkanie z Rakowem Częstochowa. Mecz obu drużyn rozpocznie się o godzinie 18:00, a jego rozjemcą będzie Damian Sylwestrzak.

Dobrze spisujący się w ostatnim czasie Górnicy tym razem poszukają szans na zdobycie punktów na dość trudnym terenie, gdzie po zwycięstwo nie sięgnęła jeszcze w bieżących rozgrywkach żadna drużyna. Wierzymy jednak, że statystyki te zmienią się po dzisiejszym spotkaniu i świętujący wczoraj 73. rocznicę utworzenia Górnik, sięgnie po urodzinowe zwycięstwo pod Jasną Górą, która dotąd nie sprzyjała przyjezdnym.

W całej historii spotkań Górnika z Rakowem nasza drużyna rozegrała przy ul. Limanowskiego tylko sześć spotkań, z których jedno rozstrzygnęła na swoją korzyść, trzykrotnie Trójkolorowi remisowali z Medalikami i dwa razy biało-niebiesko-czerwoni zmuszeni byli wyruszyć w drogę powrotną do Zabrza bez zdobyczy punktowej. Ostatni mecz obu zespołów, rozegrany w ubiegłym sezonie w Częstochowie zakończył się podziałem punktów, zaś wcześniejsza potyczka, na zabrzańskiej Arenie, także nie miała szczęśliwego finału dla czternastokrotnych Mistrzów Polski, którzy przegrali przed własną publicznością 1:3. Przy obecnej, dobrej dyspozycji naszej drużyny liczymy na zgoła inny przebieg pojedynku i ciekawe oraz  zwycięskie spotkanie, które niestety nieco komplikuje brak pauzujących za żółte kartki zawodników. Mowa o Lukasie Podolskim oraz Adrianie Gryszkiewiczu i Rafale Janickim, których napomnienia w meczu z Pogonią przełożą się na dzisiejszą absencję. Wierzymy jednak, że Jan Urban znajdzie godnych zastępców, którzy w dzisiejszym spotkaniu otrzymają szansę na pokazanie się z dobrej strony i znajdą skuteczną metodę na odebranie Rakowowi pełnej puli punktów, za co bardzo mocno ściskamy kciuki, każdorazowo wierząc w sukces Górnika.

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments

Krawczyka na obrone,pewne jest ,że samobója nie strzeli,bo spudłuje.Górnik tylko zwycięstwo!!!