Po 24 latach Górnik wyrównał rekord! Historia lubi się powtarzać

kamres  -  6 października 2013 10:06
0
907

kosznik_pogon_gornik_1314

Tak dobrego spotkania w Szczecinie w wykonaniu Górnika nie było od bardzo dawna. Czy wiecie, kiedy zabrzanie zdobyli aż 4 bramki na boisku „Portowców”? Niemal ćwierć wieku temu. Mateusz Zachara skopiował natomiast wyczyn Krzysztofa Zagórskiego.

Miało to miejsce dokładnie 24 maja 1989 roku. Górnik Zabrze pokonał wtedy na wyjeździe szczecińską Pogoń również 4:1. Co ciekawe wynik do przerwy był identyczny jak ten w sobotę. Więcej bramek strzelonych przez Górnika w spotkaniach wyjazdowych od tamtej pory nigdy nie udało się zdobyć. 24 lata temu w drużynie Górnika grali tacy piłkarze jak Wandzik, Wałdoch, Jegor czy Urban. Strzelcami goli byli natomiast Ryszard Cyroń, Krzysztof Zagórski (dwie) oraz Ryszard Komornicki. Co ciekawe Zagórski wszedł na boisko dopiero w 54. minucie spotkania. W sobotę do siatki rywali trafiali natomiast Łukasz Madej, Mateusz Zachara (dwa razy) oraz Krzysztof Mączyński. Jak widać historia lubi się powtarzać pod wieloma względami.

Po raz ostatni Górnik zdobył cztery gole na wyjeździe w 2010 roku w rozgrywkach I ligi na stadionie ŁKS-u Łódź (4:1). Natomiast w najwyższej klasie rozgrywkowej w 1998 roku na boisku Rakowa Częstochowa  (4:0).

źródło: Roosevelta81.pl