Plusy i minusy 3. kolejki PKO Ekstraklasy

W.  -  10 sierpnia 2021 14:15
0
1199

Za nami trzecia kolejka PKO BP Ekstraklasy, w której nasza drużyna zdołała przełamać kiepską serię spotkań bez zwycięstwa, pokonując Stal Mielec 1:0. Wierzymy, że po kolejne punkty Trójkolorowi sięgną już za niespełna tydzień w Białymstoku, gdzie w ramach 4. kolejki podopieczni Jana Urbana zmierzą się z Jagiellonią i choć nie będzie to łatwy pojedynek, to powinnością nas – kibiców jest wiara w drużynę i wspieranie jej, co zamierzamy czynić, wierząc w kolejny sukces naszego zespołu.

Tymczasem w zakończonej wczoraj 3. serii ligowych zmagań na ośmiu piłkarskich arenach padło w sumie tylko 15 goli, co jest najsłabszym wynikiem od początku rozgrywek. Jednym z największych minusów może być przełożenie meczu Legii z Zagłębiem, o co zabiegał warszawski klub, występujący w europejskich rozgrywkach, nie potrafiąc poradzić sobie na dwóch piłkarskich płaszczyznach i wnioskując, o przesuniecie terminu spotkania, na co pierwotnie nie przystał PZPN, a wtedy działa wytoczył trener legionistów – Czesław Michniewicz, posuwając się poniekąd do szantażu, argumentującego przesunięcie meczu „dobrem polskiej piłki nożnej”… Dalszy komentarz uznajemy za zbyteczny, przypominając tylko, że mecz pomiędzy Legią i Zagłębiem wyznaczony został na 15 grudnia 2021 roku, chyba że legioniści znów postanowią odroczyć go w czasie …

Kolejnym z minusów 3. kolejki może być wysoka porażka słabo spisującego się Górnika Łęczna, który kiepsko radzi sobie w Ekstraklasie, rozczarowując swych fanów. Dotąd beniaminek zdobył tylko jeden punkt, za sprawą remisu w 1. kolejce z Cracovią i stracił aż 8 goli, co jest najsłabszym wynikiem w całej ligowej stawce pod względem formacji defensywnej. Fatalnie, jak na swoje możliwości radzi sobie kolejny już raz, wspomniana przed chwilą Cracovia, która w trzech ostatnich spotkaniach ugrała tylko punkcik. W ubiegłym sezonie zespół Michała Probierza ukarany został pięcioma ujemnymi punktami za korupcyjne przewinienia, które w sporym stopniu zaważyły na trudnym dla Pasów sezonie, ale i obecne rozgrywki, które Cracovia zaczęła z czystym kontem, nie zapowiadają się dla krakowskiej drużyny zbyt dobrze.

Za największy plus kolejki uznajemy oczywiście przełamanie Górnika i pierwszą w tym sezonie ligową wygraną. Wierzymy, że od teraz zabrzanie będą regularnie punktować, rozpoczynając przy tym marsz w górę tabeli i choć przed nami dwa wyjazdowe spotkania z wymagającymi rywalami jak Jagiellonia czy Raków, którzy dobrze zainaugurowali sezon 2021/2022, to przecież w piłce nożnej wszystko jest możliwe i tego się trzymajmy, nucąc znaną nam doskonale pieśń: „Jeśli wiara czyni cuda, my wierzymy, że się uda…”. Wśród plusów minionej kolejki wyróżnić chcemy także świetny mecz w wykonaniu Warty Poznań, która przed rokiem, jako beniaminek pokazała się z dobrej strony, kończąc rozgrywki na wysokim, piątym miejscu w tabeli i w tym roku zdaje się utrzymywać dobrą formę, zajmując aktualnie również piątą lokatę, na którą wpłynęło między innymi ostatnie zwycięstwo 4:0 nad Górnikiem Łęczna. To również poznański klub na ten moment może pochwalić się najlepszą skutecznością i największą ilością zdobytych goli (7 bramek).

Z zielono-białymi Górnik zmierzy się za nieco ponad miesiąc w ramach 8. kolejki rozgrywek. Zabrzanie podejmą drużynę Piotra Tworka na własnym stadionie, a termin meczu przewidziany został na 18-19 września bieżącego roku, zaś kolejkę wcześniej, po dwutygodniowej przerwie na mecze reprezentacji, przyjdzie nam rywalizować o punkty przy ul. Józefa Kałuży w Krakowie z będącą w kiepskiej dyspozycji Cracovią, co wierzymy, że uda się przekuć na pełen dorobek cennych, wyjazdowych punktów.

Bilans 3. kolejki:

Łączna ilość strzelonych goli: 15;
Najwięcej w meczu: Górnik Łęczna – Warta Poznań (4);
Najmniej w spotkaniu: Górnik Zabrze – Stal Mielec, Jagiellonia – Bruk Bet, Pogoń – Piast, Wisła Płock – Radomiak Radom (1; wszystkie spotkania zakończyły się rezultatem 1:0).
Bilans spotkań: 5 zwycięstw gospodarzy, 1 remis; 2 zwycięstwa gości;
Minus kolejki: Przełożone spotkanie Legii z Zagłębiem; Cracovia, Górnik Łęczna
Plus kolejki: Zwycięstwo Górnika! Warta Poznań.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments