Paweł Olkowski zostaje w Górniku

Kibic  -  28 czerwca 2024 15:33
10
1846

Paweł Olkowski zostaje w Górniku na kolejny sezon. Nowa umowa obowiązywać będzie do 30 czerwca 2025. Przyszłość popularnego „Ola” stała pod znakiem zapytania. W połowie maja Olkowski znalazł się wśród piłkarzy, którym nie zaproponowano nowych kontraktów, a tak sytuację przedstawiał wówczas Jan Urban: Zawodników, których chcieliśmy zatrzymać już zatrzymaliśmy. Nowe umowy dostali Janicki, Lukoszek, negocjacje trwają z Bielicą i Janżą. Jeżeli chodzi o Sekulicia, Pacheco i Olkowskiego, oni mają wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy. Być może za jakiś czas powiemy, że chcemy kontynuować współpracę na takich i takich warunkach. Oni mogą wtedy siąść do negocjacji, albo powiedzieć, że już mają inny klub i nie są zainteresowani. My nikogo nie trzymamy na siłę i nikt nie musi tutaj na siłę być. 

Czas pokazał, ze z tej grupy w Zabrzu pozostali Erik Janża i właśnie Paweł Olkowski. W poprzednim sezonie Paweł wystąpił łącznie w 26 meczach (7 w pierwszej „11”) i zdobył dwa gole.

Dyrektor sportowy Górnika Łukasz Milik: – „Olo” to ważna osoba w szatni, a także istotny piłkarz w kontekście rywalizacji na prawej stronie boiska. Zależało mu na pozostaniu w Górniku, przez co zdecydował się obniżyć wymagania finansowe i udało nam się wynegocjować korzystne warunki kontraktu dla Klubu, a jednocześnie satysfakcjonujące zawodnika. Cieszymy się, że Paweł zostaje z nami na kolejny sezon.

Graj i wygrywaj z nami na betcris.pl

Źródło: Górnik Zabrze/ Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
10 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Uważam, że to dobry ruch Górnika, bo Paweł to stuprocentowy profesjonalista, ważna postać w szatni i młodszym kolegom może jeszcze dużo pomóc. Forma już nie taka jak dawniej, ale może obskoczyć kilka pozycji, co pewnie dla trenera Urbana też ma duże znaczenie. Reasumując więc: Paweł – dobrze, że zostajesz w Górniku na kolejny sezon :-). Powodzenia!

Powiew młodości w zespole 😉

Dobrze, niech jest. To doświadczenie! I zostawia serducho na boisku! Pamiętacie z jakiej jest szkółki?? Tej w Biskupicach??:)

A pamiętasz co 'trybuny’ krzyczały w jego kierunku chwile przed ucieczką do bundesligi? 😉

Ale i co z tego? Możemy wymienić wielu, którzy poszli do Bundesligi. Był na tyle dobry, że go tam chciano…. spokojnie.

A kiedy news, że Krawczyk zostaje? :)))

Najgorsza wiadomość Rasak odchodzi

Rasak odchodzi, ma z kolei ponoć przyjść Lukáš Ambros