Pamiętne WDŚ ostatnich lat kibicowsko: 23 tyś. widzów w 2008 roku!

g.rajda  -  3 kwietnia 2015 19:17
0
1695

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Postanowiliśmy przypomnieć najciekawsze pod względem kibicowskim Wielkie Derby Śląska rozgrywane przy Roosevelta 81. Jedne z najciekawszych derbów ostatnich lat to właśnie te rozgrywane 10.08.2008 r. Pora na wspomnień czar!

Na to spotkanie dla kibiców Górnika Zabrze dostępny był cały stadion, włącznie z sektorem dla gości i sektorami buforowymi, bowiem kibiców Ruchu w Zabrzu nie gościliśmy. Przy Roosevelta tego dnia zasiadło 23 tysiące widzów co jak na tamte czasy było bardzo dobrym wynikiem!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kibice Górnika tłumnie stawili się na tym spotkaniu zapełniając niemal wszystkie krzesełka. Na płotach zawisło bardzo dużo flag, sporo oldschoolowych, a także kilka fan zgodowiczów. Przez całe spotkanie prowadzony był bardzo głośny doping, w który często włączały się inne sektory poza młynem, który z resztą tego dnia pękał w szwach.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Podczas spotkania zaprezentowane zostały trzy oprawy, a także piro-show. Pierwsza oprawa składała się z dwóch transparentów: „Wiesz co Nas tu trzyma? Górnicza rodzina!” oraz „Która przechodzi z ojca na syna!”. Na oprawę składała się także rozciągnięta nad głowami sektorówka przedstawiająca motyw kopalni po lewej stronie oraz postacie górników.

10.08.2008_Gornik_Ruch_oprawa1

Na drugą oprawę natomiast składał się transparent o treści: „Droga na szczyt długa i trudna, przetrwaliśmy sztorm, teraz się uda”, a także malowaną sektorówkę z motywem okrętu z biało-niebiesko-czerwoną flagą.

10.08.2008_Gornik_Ruch_oprawa

Trzecia oprawa zaprezentowana została na sektorze, gdzie zazwyczaj zasiadała Ruda Śląska. Na płocie zawisło hasło: „Zawsze razem”, nad głowami kibiców rozciągnięta została oprawa przedstawiająca herb Górnika oraz Rudy Śląskiej. W górę poszły także flagi na dwóch kijach, a gdy oprawa „zjechała” kibice odpalili sporą ilość pirotechniki!

10.08.2008_Gornik_Ruch_oprawa3

10.08.2008_Gornik_Ruch_oprawa4

Po meczu piłkarze tradycyjnie podziękowali kibicom za wspaniały doping. Niestety fanatycy Górnika ze stadionu wychodzili mocno rozczarowani, na boisku padł bowiem bezbramkowy remis. Warto dodać, że do zabezpieczenia ich przejazdów i okolic stadionu zaangażowano aż 175 policjantów. Na trybunach i poza nimi było jednak na ogół spokojnie. Fani niebieskich zamiast na derby udali się natomiast do Gelsenkirchen na spotkanie miejscowego Schalke 04 z Atletico Madryt… Oficjalnie, bo nieoficjalnie wielu wtopiło się w trójkolorowy tłum…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zapis wideo:

[youtube id=”sQqF2Aebo0Y”]

Galerie ze spotkania:

Galeria cz. 1
Galeria cz. 2

stadion_potrzebny_od_zaraz

Źródło: Roosevelta81.pl/wikigornik.pl
Foto: Torcida.eu

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments