Oświadczenie wszystkich grup kibicowskich Górnika Zabrze

Milo  -  13 stycznia 2014 22:08
0
941

stowarzyszenie_kibicow

Grupy kibicowskie Górnika Zabrze wydały oświadczenie związane z incydentami podczas turnieju Sparhandy-Cup. Poniżej prezentujemy całą jego treść.

„W związku z pojawiającymi się w prasie, negatywnymi opiniami na temat wizyty kibiców Górnika, na odbywającym się w niemieckim Gummersbach turnieju piłkarskim Sparhandy-Cup 2014, przedstawiamy naszą wersję wydarzeń. Do Gummersbach dotarliśmy wczesnym rankiem. Przez kilkanaście godzin każdy z kibiców Górnika, który dotarł na turniej, miał czas wolny dla siebie. Jedni zwiedzali okolicę, inni raczyli się posiłkami w miejscowych restauracjach. W tym czasie w miasteczku nie doszło do żadnego zakłócenia porządku, nikt nie wzywał policji.

Na dwie godziny przed rozpoczęciem turnieju dotarliśmy pod halę, gdzie poinformowano nas, że mimo tego, iż posiadamy wszyscy bilety, nie zostaniemy wpuszczeni na teren imprezy. Blisko dwugodzinne rozmowy z organizatorami turnieju nie dają rezultatu, ponieważ na nasze wejście nie zgodziła się agencja ochrony, która zabezpieczała obiekt. Chcemy dodać, że ochrona składała się głównie z obywateli tureckich, którzy od samego początku nastawieni byli negatywnie do całej naszej grupy, prowokowali i w sposób wulgarny obrażali kibiców Górnika Zabrze. Ochronie nie spodobały się plecaki oraz elementy graficzne na bluzach. Był to ich główny pretekst aby nas nie wpuścić. Pod wejściem do hali doszło do sytuacji, w której jeden z kibiców Górnika został potraktowany przez ochronę gazem.

Ta sytuacja spowodowała eskalację zdarzeń widocznych na krążących w internecie filmikach. Zauważyć na nich można również sytuację, w której ochrona rzuca w nas butelkami i przegania spod wejścia przedstawiciela kibiców, który rozmawiał z organizatorami o wejściu na obiekt.

Do Niemiec przyjechaliśmy w celu dopingowania naszego ukochanego klubu, jakim jest Górnik Zabrze. Nikt z nas nie pojechał tam w celu rozpętania awantury. W hali nie była obecna żadna inna zorganizowana grupa kibiców, tym bardziej ubolewamy, iż na obiekt nie weszliśmy. Mamy nadzieję, iż tym krótkim wpisem, udało nam się przedstawić Państwu faktyczny przebieg naszego pobytu, a przedstawiony w sieci filmik to następstwo karygodnego i nieprofesjonalnego zachowania ochrony.

Ze sportowym pozdrowieniem,

Kibice Górnika Zabrze”.

 

Źródło: Stowarzyszenie.net
Foto: SKSGZ

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments