Oświadczenie Socios Górnik w sprawie sytuacji w klubie. „Wszyscy razem musimy być silni”

Milo  -  11 sierpnia 2015 16:50
0
697

baner_socios

W związku z wieloma pytaniami mediów, kibiców oraz członków Socios Górnik, na temat oceny przez zarząd Socios Górnik bieżących wydarzeń w klubie, władze stowarzyszenia informują:

Oświadczenie wydane w dniu 10 sierpnia przez Torcida – stowarzyszenie kibiców zabrzańskiego Górnika, było przygotowane bez udziału i konsultacji z zarządem Socios Górnik. Nie zmienia to faktu, że zarząd Socios Górnik, podobnie jak wszyscy kibice Górnika, jest bardzo zaniepokojony wynikami sportowymi osiąganymi w ostatnich tygodniach przez pierwszą drużynę Górnika Zabrze. W żaden sposób nie przechodzi wobec nich obojętnie. Dokładnie analizuje wszelkie informacje pochodzące z klubu. Bierze pod uwagę zarówno kwestie stricte sportowe, jak i np. transferowe czy organizacyjne.

Choć wyniki na chwilę obecną są całkowicie niezadowalające, to zarząd Socios Górnik uważa, że wszelkie działania należy prowadzić z rozmysłem i rozwagą. Decyzje, które mogą zapaść lada moment będą miały ogromne znaczenie dla przyszłości całego klubu. Od początku działalności nie działamy pochopnie lecz z najwyższym poziomem profesjonalizmu. Z tego powodu momentem, który da możliwość pełnej oceny sytuacji, w której znajduje się klub, będą najbliższe mecze Górnika, a także w szczególności moment zamknięcia okienka transferowego. Do tego też czasu zarząd Socios wstrzyma się z jednoznacznymi opiniami i działaniami.

Jednocześnie chcemy podkreślić, że od piłkarzy oraz sztabu szkoleniowego w najbliższych meczach oczekujemy najwyższego zaangażowania, godnego wielkiej marki Górnika Zabrze. Natomiast od zarządu i właściciela oczekujemy decyzji i ruchów kadrowych (w tym transferów), które sprawią, że Górnik będzie osiągał zadowalające wyniki.

Górnik to marka, która powinna walczyć o najwyższe cele, a nie utrzymanie. Wobec tego nie wyobrażamy sobie sytuacji w której na koniec sierpnia Górnik Zabrze nie będzie grał już w Pucharze Polski, a w lidze będzie zajmował miejsce spadkowe. Legenda Górnika i jego kibice na to nie zasługują. Wszyscy razem musimy być silni, rozważni a jednocześnie wymagać od siebie nawzajem jak najlepszej pracy dla Górnika.

Jednocześnie informujemy o spotkaniu dla wszystkich kibiców Górnika Zabrze, które organizowane jest w siedzibie Górnika Zabrze przez Torcidę Górnik, w czwartek o godz. 18. Liczymy, że zostanie na nim przedstawiona przez zarząd konkretna analiza sytuacji, przyczyn słabych wyników oraz plan krótko i długoterminowy odnośnie sztabu szkoleniowego, piłkarzy, działań zarządu oraz właściciela. Mamy ogromną nadzieję, że pojawią się na nim także przedstawiciele miasta. Planujemy się pojawić na spotkaniu i zachęcamy do obecności wszystkich tych, którym dobro Górnika Zabrze leży na sercu.

Razem dla Górnika
Zarząd Socios Górnik

Źródło: sociosgornik.org
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments