Oldboje Górnika wygrali XIV Turniej Gwiazd im. Henryka Bałuszyńskiego

kesera  -  9 marca 2015 16:19
0
986

Heniek_Baluszynski

Zespół oldbojów Górnika Zabrze triumfował w XIV Turnieju Gwiazd im. Henryka Bałuszyńskiego, który rozegrany został w hali widowiskowo-sportowej Sośnica w Gliwicach. W nagrodę zabrzańskie gwiazdy odebrały kilka pucharów, w tym trofeum ufundowane przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

To była już 14. edycja Turnieju Gwiazd, a 3. związana z uczczeniem pamięci Henryka Bałuszyńskiego, który był wielkim przyjacielem najmłodszych z Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach. Poszczególne drużyny rywalizowały w 4 grupach 3-drużynowych i tylko triumfatorzy wchodzili do półfinałów. Zespół Górnika przebojem przeszedł rozgrywki grupowe pokonując Reprezentację Śląska Odlbojów 6:1 i NSZZ „Solidarność” Opel w Gliwicach 3:0. W półfinale mieliśmy zabrzańskie derby, Górnik kontra Gwarek. Po bardzo zaciętym i ciekawym meczu 2:1 wygrał Górnik.

Wielkie emocje w finale, zabrzanie kontra Przyjaciele Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach. W regulaminowym czasie remis 1:1 i konieczne były rzuty karne. 6:5 wygrał Górnik, zdobywając szereg pucharów. Oprócz okazałego pucharu przechodniego zabrzanie odebrali puchar ufundowany przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Dodajmy, że w imprezie zagrało wielu znanych piłkarzy związanych z górniczym klubem. W ekipie Gwarka pojawili się m.in. Kamil Kosowski i Adrian Sikora, w Reprezentacji Śląska Oldbojów Janusz Bodzioch i bramkarz Piotr Lech, w drużynie Przyjaciół Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach – Bartosz Karwan i Łukasz Bałuszyński (to syn Henryka).

W trakcie Turnieju mieliśmy pełne trybuny, a Górnik królował nie tylko na parkiecie, ale także poza nim. Popularnością cieszyła się bowiem maskotka klubowa. Popularny Jorguś rozdawał zdjęcia piłkarzy Górnika, ponadto publiczność owacyjnie przywitała również Stanisława Oślizłę, legendę zabrzańskiej i polskiej piłki.

Górnik Zabrze: Tąder, Poloczek – Dragan, Orzeszek, Rocki, Macha, Stani, Perek, Modlicha, Cebula.

źródło: gornikzabrze.pl
foto: google.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments