Ogromny sukces unikatowej kolekcji #GÓRNIK1970FINAŁ

W.  -  4 kwietnia 2020 18:08
0
2820

Kwiecień bieżącego roku to czas wyjątkowy dla sympatyków Górnika Zabrze oraz całej Trójkolorowej rodziny, która w tym miesiącu w sposób szczególny celebrować powinna wielki klubowy sukces sprzed pięćdziesięciu lat, kiedy to biało-niebiesko-czerwoni dotarli do finału Pucharu Zdobywców Pucharów, w którym zmierzyli się z Manchesterem City.

Choć zabrzanie ostatecznie pojedynek z angielskim rywalem na Praterstadion w Wiedniu przegrali 2:1, to mecz, który odbył się 29 kwietnia 1970 roku, na stałe zapisał się złotymi zgłoskami w historii zabrzańskiego sportu oraz polskiej piłki nożnej. Co więcej, od ponad pięćdziesięciu lat żaden z naszych krajowych rywali nie zdołał powtórzyć wielkiego sukcesu Trójkolorowych, docierając równie daleko w europejskich pucharach.

Do złotych lat Górnika Zabrze mieliśmy wrócić przede wszystkim przy okazji wielkiego piłkarskiego widowiska, które miało zostać rozegrane w ubiegłą sobotę (28 marca) na Arenie im. Ernesta Pohla. Niestety z wiadomych powodów turniej, który swą obecnością zaszczycić zechcieli legendarni zawodnicy Górnika nie mógł odbyć się we wstępnie zaplanowanym terminie. Zgodnie z planem wystartowała natomiast sprzedaż limitowanej kolekcji dedykowanej awansowi Górnika do finału Pucharu Zdobywców Pucharów, która cieszy się olbrzymim zainteresowaniem wśród fanów czternastokrotnego mistrza Polski.

W ciągu kilkunastu godzin wyprzedana została licząca zaledwie sto sztuk Vipowska wersja koszulki retro, wzbogacona między innymi o nadruk z nazwiskiem i numerem Stanisława Oślizło, który w wielkim spotkaniu z Manchesterem City zdobył dla zabrzańskiej jedenastki jedynego, honorowego gola (68′). Ogromnym zainteresowaniem kibiców cieszą się także inne produkty, wśród których znajdują się okolicznościowe trykoty w wersji podstawowej, szaliki, proporce, kubki, kufle czy też wpinki. Niebawem do sprzedaży trafi także specjalna moneta, dedykowana sukcesowi Górnika, będąca prawdziwą gratką dla kolekcjonerów.

Zachęcamy wszystkich kibiców do nabywania tych unikatowych pamiątek, które stanowią wyjątkową i niepowtarzalną kolekcję. Jesteśmy przekonani, że jubileuszowe gadżety będą równie trafionym pomysłem między innymi na wielkanocny prezent dla naszych bliskich, którym taki podarunek sprawi nieskrywaną radość. Pamiętajmy również, że zakup klubowych pamiątek stanowi aktualnie ogromne wsparcie naszego klubu, o które do naszych fanów nieustannie apelujemy. Przypominamy jednocześnie, że w tym momencie sprzedaż pamiątek odbywa się wyłącznie za pośrednictwem sklepu internetowego, który aktualnie realizuje wysyłkę zamówień na terenie Polski.

Źródło: Roosevelta81.pl/Górnik Zabrze
Foto: Roosevelta81.pl/Górnik Zabrze

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments