27-letni pomocnik Patrik Hellebrand podpisał kontrakt z Koroną Kielce. Klub ze stolicy województwa świętokrzyskiego wpłacił klauzulę, jaka była zawarta w umowie reprezentanta Czech.
Hellebrand na Roosevelta trafił 20 maja 2024 roku z Dynama Czeskie Budziejowice. W trójkolorowym trykocie rozegrał 72 oficjalne mecze. Zdobył w nich 6 bramek i zanotował 2 asysty. Grając w Górniku był mistrzem celnych podań, notując najwyższe statystyki w PKO BP Ekstraklasie. Pod tym względem nie miał sobie równych. Jego gra pomogła Zabrzanom sięgnąć po Puchar Polski i wicemistrzostwo kraju.
Z Koroną "Pacio" podpisał umowę do 30 czerwca 2029.
Źródło: Roosevelta81.pl / Korona Kielce
Foto: Roosevelta81.pl







A tak podobno był zakochamy w Górniku
Kasa zrobiła swoje, szkoda bo ma ekstraklasy był dovry
Fajnie Helebrant out, Nowak out mam nadzieje, że zaraz usłyszymy o transferze do środka pola
Grubasek Milik działa mi na nerwy ze swoimi klauzulami w kontraktach, to nie pierwszy raz taka sytuacja a Hellebrand za parę groszy więcej na koncie ma głęboko gdzieś jakieś eliminacje do Ligi Mistrzów z Górnikiem
jak Patrik przychodził do klubu to Milik nawet tu nie pracował. A jak widzimy brak ambicji zawodnika jest raczej faktem.
Aleś Patrik wywinął kozła
Śmierdzi grubym konfliktem między piłkarzem… A no właśnie kim
Jak to w dzisiejszym świecie pieniądze skutecznie potrafią wyleczyć z miłości 🙂 Proszę Pacio, tylko nie mów, że Górnik na zawsze zostanie w Twoim sercu. Bo się wyrzygam. Dzięki za wszystko, za grę, za bramki, za PP.
Debil ….tu miał szanse pokazać się w Europie a wybrał krok w tył…masakra
– Jestem szczęśliwy, że dołączam do Korony. To ciekawy, ambitny projekt, którego chcę być częścią. Pamiętam, że atmosfera na stadionie w Kielcach zawsze jest bardzo gorąca i już nie mogę się doczekać, żeby zagrać dla tej publiczności – powiedział Hellebrand.
Zamienił stryjek siekierkę na kijek i… jeszcze się tym chwali 🙂
Atmosfera w Kielcach gorąca? No chyba jak na polu jest 35 stopni. Patryk toś przesadził naprawdę, rozumiem że coś musisz powiedzieć głupiego ale …
Jeszcze niedawno był szczęśliwy w Górniku i chciał być częścią ambitnego projektu realizowanego w Zabrzu. I zachwycał się publicznością stadionu przy Roosevelta… Żałosny najemnik – hipokryta…
Jeszcze bym zrozumiał , żeby widzew go solidnie przepłacił…A on idzie do korony zamiast grać w pucharach! Mentalność pepika w całej krasie. Szkoda chłopa i tyle!
Pieniądze nie śmierdzą.
Ten co miał Górnika w sercu….Ale z niewolnika nie ma pracownika. Myślę że szybko pożałuje że go u nas nie ma. Generalnie szkoda gadać Pacio.
Krok w tył.. zrobiles. I czar prysł….
WTF??? Prima Aprilis w czerwcu??ile wynosiła ta klauzula?
Drugi Damianek. I nie mam na myśli Rasaka, tylko Kądziora.
Niemniej, spoko. Pacia jeszcze przeboleję. Wkurzę się na poważnie dopiero jak odejdzie Ambros.
Mam nadzieje, że Donio dostanie szanse na pozycji Hellebranda. Wydaje mi się, że da radę. Poldi jeszcze kogoś znajdzie.
Dokładnie, to wreszcie duża szansa dla Donio
przecież on jest słaby … jakby był dobry to bym zagrał już kilka meczów, a tak to wiecznie na ławce. Tak samo Sauer..