Noty i cenzurki po meczu z Wisłą Kraków: Skuteczność i defensywa do poprawki

Kibic  -  13 kwietnia 2022 16:20
3
1174

Górnik Zabrze wiosną spisuje się zdecydowanie słabiej, niż mogliśmy oczekiwać. Niestety wpływ na wyniki ma gra obronna, która w ostatnim czasie pozostawia wiele do życzenia. I to niezależnie w jakim zestawieniu personalnym oglądamy ją na boisku. W kolejnym meczu zabrzanie rażą nieskutecznością, dodatkowo, znów pada bramka samobójcza. Pozytywem na pewno występ Kameruńczyka Mvondo. Z drugiej jednak strony, przykre jest to, że nie ma perspektyw na jego dłuższy pobyt w Zabrzu. Cieszyć oko mógł z pewnością kapitalny gol Lukasa Podolskiego, aczkolwiek trafienia Poldiego, choćby nie wiadomo jak efektowne, to za mało, by zdobywać punkty.

 • Daniel Bielica – 4 – W pierwszej połowie Wisła grała sałbo, stąd i Bielica nie był szczególnie zatrudniany. Pokonać go zdołał dopiero kolega z drużyny. W 55 broni sam na sam z Hugim,. W sytuacji po której gospodarze zdobyli trzecia bramkę, najpierw wypluł piłkę a potem „naprawiał” błąd faulem. 
 • Przemysław Wiśniewski – 4 – Miał dobre momenty jak choćby w sytuacji, gdy podciągnął z piłką prawym skrzydłem i po jego dośrodkowaniu do strzału doszedł Nowak. W defensywie miał wielki problemy z Savićem, który miał duży udział przy dwóch ostatnich golach dla Wisły.
 • Rafał Janicki – 5 – Również w jego przypadku dobry początek, przytomne przecięcie kontry gospodarzy i dobra gra głowę. Druga część, podobnie jak w wykonaniu całej defensywy, kiepska.
 • Erik Janża – 5 – W 12 min. popisał się dobrym podaniem do Krawczyka. Kilka udanych interwencji w obronie. W 42 min powstrzymał wślizgiem Manu, natomiast w końcówce meczu wybił sprzed linii, zmierzającą nieuchronnie do siatki piłkę.
 • Robert Dadok – 4 – Robert nie może odnaleźć błysku z jesieni. Z zadań defensywnych wywiązuje się poprawnie, ale brakuje jego, często niekonwencjonalnych, akcji z przodu.
 • Krzysztof Kubica – 4 – 19 – po rzucie rożnym kubica doszedł do strzału w polu karnym ale wysoko nad poprzeczką
 • Jean Mvondo – 7 – Pod nieobecność Manneha dostał szansę od pierwszych minut i Kameruńczyk był, obok Podolskiego, najjaśniejszą postacią w zespole Górnika. Przechwyty, odbiory, udane interwencje w obronie oraz umiejętne zastawianie się i inteligentne odegrania. To wszystko w niedzielę pokazał Mvondo. 
 • Mateusz Cholewiak – 5 – Występ bardziej dyskretny, aniżeli tydzień wcześniej w Płocku….
 • Bartosz Nowak – 4 – Aktywny już od początku meczu, sporo pod grą. W Krakowie mógł powiększyć dorobek strzelecki, ale raził nieskutecznością.
 • Lukas Podolski – 7 – W przeciwieństwie do dwóch poprzednich spotkań, gdzie oddawał mnóstwo strzałów na bramkę gości, tym razem tych prób było mniej. Nie przeszkodziło to zdobyć gola nr. 7 w obecnym sezonie. 
 • Piotr Krawczyk – 3 – W 12 min. znalazł się w dobrej sytuacji po zagraniu Janży, ale minimalnie spalił. W 43 trafia nie do tej bramki, niestety był to gol samobójczy.

Zmiennicy: 

 • Dariusz Stalmach (od 64′ za Kubicę) – 4 – W Płocku Darek pokazał się jak najbardziej z pozytywnej strony, w Krakowie już tak dobrze nie było. Rzeczą oczywistą jest, że w przypadku młodych piłkarzy forma bywa chimeryczna. Niemniej jednak przy akcji, po której Savić zdobył gola powinien reagować zdecydowanie. Z kolei w 79 wślizgiem uprzedza Poletanovića, czym ratuje drużynę.
 • Dani Pacheco (od 64′ za Dadoka) – 3 – Po dobrym kwadransie z Termalicą, oczekiwaliśmy, że powinien dostawać więcej minut. Tak stało się przy Reymonta. Tym razem jednak Pacheco niewiele wniósł do gry zespołu.
 • Higinio Marin (od 64′ za Nowaka) – 3 – Podobnie jak jego rodak, niewiele pokazał w niedzielnym meczu.

Kogut meczu: Jean Jules Mvondo. Rzadko się zdarza, by w tak wysoko przegranym meczu, któryś z zawodników zasłużył sobie na „koguta”. W Krakowie na takie wyróżnienie zapracował Mvondo. Kameruńczyk nie dostaje wielu szans, ale występem przeciwko Wiśle pokazał, że ma spory potencjał i potrafi go sprzedać.

Skala not:
1 – kompromitująco
2 – fatalnie
3 – bardzo słabo
4 – słabo
5 – przeciętnie
6 – dobrze
7 – bardzo dobrze
8 – świetnie
9 – rewelacyjnie
10 – fenomenalnie (klasa światowa)

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Lechita
13 kwietnia 2022 19:09

Niestety ale więlszość ocen zawyżona nie dotyczy to Panów Podolskiego, Mavondo, Janży i Cholewiaka. Sznowni KIbice Górnika czy Wy naprawdę nie widzicie pewnych zachowań co niektórych kopaczy, którzy swoja postawą na boisku kompromitują GÓRNIKA ????

Pikador
14 kwietnia 2022 05:35
Reply to  Lechita

Widzimy aż za nadto.

Denis99
13 kwietnia 2022 21:41

Ktoś upadł chyba na głowę oceniając Krawczyka tak wysoko!!!