Noty i cenzurki po meczu z Wisłą Kraków: Skuteczność i defensywa do poprawki

Kibic  -  13 kwietnia 2022 16:20
3
1588

Górnik Zabrze wiosną spisuje się zdecydowanie słabiej, niż mogliśmy oczekiwać. Niestety wpływ na wyniki ma gra obronna, która w ostatnim czasie pozostawia wiele do życzenia. I to niezależnie w jakim zestawieniu personalnym oglądamy ją na boisku. W kolejnym meczu zabrzanie rażą nieskutecznością, dodatkowo, znów pada bramka samobójcza. Pozytywem na pewno występ Kameruńczyka Mvondo. Z drugiej jednak strony, przykre jest to, że nie ma perspektyw na jego dłuższy pobyt w Zabrzu. Cieszyć oko mógł z pewnością kapitalny gol Lukasa Podolskiego, aczkolwiek trafienia Poldiego, choćby nie wiadomo jak efektowne, to za mało, by zdobywać punkty.

 • Daniel Bielica – 4 – W pierwszej połowie Wisła grała sałbo, stąd i Bielica nie był szczególnie zatrudniany. Pokonać go zdołał dopiero kolega z drużyny. W 55 broni sam na sam z Hugim,. W sytuacji po której gospodarze zdobyli trzecia bramkę, najpierw wypluł piłkę a potem „naprawiał” błąd faulem. 
 • Przemysław Wiśniewski – 4 – Miał dobre momenty jak choćby w sytuacji, gdy podciągnął z piłką prawym skrzydłem i po jego dośrodkowaniu do strzału doszedł Nowak. W defensywie miał wielki problemy z Savićem, który miał duży udział przy dwóch ostatnich golach dla Wisły.
 • Rafał Janicki – 5 – Również w jego przypadku dobry początek, przytomne przecięcie kontry gospodarzy i dobra gra głowę. Druga część, podobnie jak w wykonaniu całej defensywy, kiepska.
 • Erik Janża – 5 – W 12 min. popisał się dobrym podaniem do Krawczyka. Kilka udanych interwencji w obronie. W 42 min powstrzymał wślizgiem Manu, natomiast w końcówce meczu wybił sprzed linii, zmierzającą nieuchronnie do siatki piłkę.
 • Robert Dadok – 4 – Robert nie może odnaleźć błysku z jesieni. Z zadań defensywnych wywiązuje się poprawnie, ale brakuje jego, często niekonwencjonalnych, akcji z przodu.
 • Krzysztof Kubica – 4 – 19 – po rzucie rożnym kubica doszedł do strzału w polu karnym ale wysoko nad poprzeczką
 • Jean Mvondo – 7 – Pod nieobecność Manneha dostał szansę od pierwszych minut i Kameruńczyk był, obok Podolskiego, najjaśniejszą postacią w zespole Górnika. Przechwyty, odbiory, udane interwencje w obronie oraz umiejętne zastawianie się i inteligentne odegrania. To wszystko w niedzielę pokazał Mvondo. 
 • Mateusz Cholewiak – 5 – Występ bardziej dyskretny, aniżeli tydzień wcześniej w Płocku….
 • Bartosz Nowak – 4 – Aktywny już od początku meczu, sporo pod grą. W Krakowie mógł powiększyć dorobek strzelecki, ale raził nieskutecznością.
 • Lukas Podolski – 7 – W przeciwieństwie do dwóch poprzednich spotkań, gdzie oddawał mnóstwo strzałów na bramkę gości, tym razem tych prób było mniej. Nie przeszkodziło to zdobyć gola nr. 7 w obecnym sezonie. 
 • Piotr Krawczyk – 3 – W 12 min. znalazł się w dobrej sytuacji po zagraniu Janży, ale minimalnie spalił. W 43 trafia nie do tej bramki, niestety był to gol samobójczy.

Zmiennicy: 

 • Dariusz Stalmach (od 64′ za Kubicę) – 4 – W Płocku Darek pokazał się jak najbardziej z pozytywnej strony, w Krakowie już tak dobrze nie było. Rzeczą oczywistą jest, że w przypadku młodych piłkarzy forma bywa chimeryczna. Niemniej jednak przy akcji, po której Savić zdobył gola powinien reagować zdecydowanie. Z kolei w 79 wślizgiem uprzedza Poletanovića, czym ratuje drużynę.
 • Dani Pacheco (od 64′ za Dadoka) – 3 – Po dobrym kwadransie z Termalicą, oczekiwaliśmy, że powinien dostawać więcej minut. Tak stało się przy Reymonta. Tym razem jednak Pacheco niewiele wniósł do gry zespołu.
 • Higinio Marin (od 64′ za Nowaka) – 3 – Podobnie jak jego rodak, niewiele pokazał w niedzielnym meczu.

Kogut meczu: Jean Jules Mvondo. Rzadko się zdarza, by w tak wysoko przegranym meczu, któryś z zawodników zasłużył sobie na „koguta”. W Krakowie na takie wyróżnienie zapracował Mvondo. Kameruńczyk nie dostaje wielu szans, ale występem przeciwko Wiśle pokazał, że ma spory potencjał i potrafi go sprzedać.

Skala not:
1 – kompromitująco
2 – fatalnie
3 – bardzo słabo
4 – słabo
5 – przeciętnie
6 – dobrze
7 – bardzo dobrze
8 – świetnie
9 – rewelacyjnie
10 – fenomenalnie (klasa światowa)

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Niestety ale więlszość ocen zawyżona nie dotyczy to Panów Podolskiego, Mavondo, Janży i Cholewiaka. Sznowni KIbice Górnika czy Wy naprawdę nie widzicie pewnych zachowań co niektórych kopaczy, którzy swoja postawą na boisku kompromitują GÓRNIKA ????

Widzimy aż za nadto.

Ktoś upadł chyba na głowę oceniając Krawczyka tak wysoko!!!