Noty i cenzurki po meczu z Rakowem Częstochowa: Pomimo zmian, forma bez zmian

Luq  -  17 grudnia 2021 14:56
4
2275

Mimo słabszej pierwszej połowy a nawet nie połowy a pierwszych około 25 minut, zabrzanie od kilku meczów pokazują, że są w formie, niezależnie od składu personalnego pierwszej jedenastki. Do tego dochodzą trafione zmiany i mamy takie zwycięstwa jak to środowe z Rakowem w Częstochowie. Poniżej noty naszych zawodników.

 • Daniel Bielica – 8 – Już w 1′ musiał się wykazać. W 14′ wygrał sam na sam z Arakiem, ale już w 16′ musiał skapitulować po strzale z 15m Wdowiaka. 24′ kolejny groźny strzał Wdowiaka obroniony. 59′ przenosi nad poprzeczką strzał z głowy Rundicia. 79′ obroniony strzał Wdowiaka z pola karnego. Tu powinno paść pytanie do trenera. Dlaczego dopiero teraz postawił na Daniela. Jeden z bohaterów spotkania.
 • Przemysław Wiśniewski – 8 – Na początku meczu para stoperów miała duże problemy z prostopadłymi podaniami ale po zmianie systemu już grali bezbłędnie. Winę z pierwszych minut odkupił w 83′ długim asystującym podaniem do Cholewiaka.
 • Dariusz Pawłowski – 7 – Zaczął trochę bojaźliwie. Szybko pozbywał się piłki w obawie o stratę. W 35′ zażegnał groźną akcję Rakowa wybijając piłkę przeciwnikowi spod nóg w polu karnym, to dodało mu odwagi, bo radził sobie bardzo dobrze rozbijając ataki a do tego kilka razy ładnie ruszył do przodu. Jeden z najlepszych występów Darka w barwach Górnika.
 • Jakub Szymański – 7 – Nie zapobiegł utraty gola w 16′ gdy dał się nawinąć na zwód Wdowiaka. Poprawnie po zmianie systemu na 3 stoperów do tego plus za wyprowadzenie piłki. Solidny występ jakby był doświadczonym ligowcem.
 • Robert Dadok – 6,5 – Po swojej stronie miał szybkiego Kuna i często musiał mocno się cofać, choć ciągnie go do przodu. Nie tak błyskotliwy jak w ostatnich występach, ale swoją pracę wykonał, szczególnie w defensywie.
 • Krzysztof Kubica – 6,5 – Błąd w początkowej fazie akcji, gdy w pierwszej połowie straciliśmy gola. Wspaniała akcja w 66′ dająca mu asystę. Balans ciała, zwód i genialne prostopadłe podanie w kierunku Jimeneza. Występ na pewno na plus zakończony w 85′.
 • Jean Mvondo – 7 – Aktywny od pierwszej minuty. Szuka pozycji po całej szerokości boiska. Próbuje wejść w buty Manneha, niestety z nieco gorszym skutkiem. Im dłużej trwał mecz tym lepiej radził sobie w środku pola. Powinniśmy mieć z Kameruńczyka pociechę.
 • Erik Janża – 7 – W systemie 4-4-2 niewidoczny. Po zmianie do 3-5-2 rozruszał się na swoim skrzydle i zagrał na swoim poziomie.
 • Bartosz Nowak – 7 – Najaktywniejszy z graczy przedniej formacji, niestety mało konkretów. W drugiej połowie mocno się starał by odmienić losy meczu. Próba strzału z dystansu w 64′. Powinien mieć asystę, bo kilka razy świetnie dogrywał. Bardzo dobry występ. Zmieniony w 90′.
 • Piotr Krawczyk – 5 – Najsłabszy z górników. Większość podań w jego stronę kończyło się stratą. Szkoda, że nie wykorzystał szansy na grę w podstawowej jedenastce. W 53′ zmarnował „patelnie” wyłożoną od Nowaka. Słusznie zmieniony w 63′.
 • Jesus Jimenez – 8 – Bez wsparcia kolegów niewiele może. Kilka przebłysków w pierwszej połowie, ale gdy tylko nadarzyła się okazja w drugiej, z zimną krwią wykorzystał podanie Kubicy po czterdziestometrowym sprincie.

Zmiennicy: 

 • Mateusz Cholewiak (od 63′ za Krawczyka) – 7 – Wejście Mateusza dało dużo dobrego w ataku Górnika. Jego rajd w 85′ prawym skrzydłem, ładny zwód w polu karnym i precyzyjny strzał pozwolił odnieść nam zwycięstwo. Był bliski drugiego gola, ale po meczu obiecał, że zostawi go sobie na Lecha.
 • Filip Bainović (od 85′ za Kubicę) – NS – Zaznaczył się minimalnie niecelnym strzałem z daleka. Popracował w środku.
 • Dariusz Stalmach (od 90′ za Nowaka) – NS  – Cieszy kolejny występ, nawet w minimalnym zakresie minut.

Kogut meczu: Daniel Bielica. Starcie z Rakowem miało wielu bohaterów. Bramki zdobywali Jimenez i Cholewiak, piękne asysty zaliczyli Kubica i Wiśniewski. Dwoił się i troił Nowak a słusznie chwalony był Pawłowski, ale nie było by tego zwycięstwa gdyby nie Daniel Bielica. Dobry bramkarz stara się nie popełniać błędów, bardzo dobry dodaje jeszcze do tego coś ekstra jak np. obronione „setki”. Daniel takich sytuacji w meczu miał, co najmniej dwie. Trzymamy kciuki za chłopaka z Zaborza.

Skala not:
1 – kompromitująco
2 – fatalnie
3 – bardzo słabo
4 – słabo
5 – przeciętnie
6 – dobrze
7 – bardzo dobrze
8 – świetnie
9 – rewelacyjnie
10 – fenomenalnie (klasa światowa)

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Roosevelta81.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy komentujący ma prawo do krytyki i wyrażenia własnej opinii. Zabronione jest dodawanie wpisów wulgarnych i obraźliwych.
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Dokładnie tych „setek” obronionych brakowało Sandomierskiemu, a jeszcze „babole” jak drugi gol w meczu z Cracovią

Krawczyk tylko 5 ? Moim zdaniem mocne 9 kolejny raz tyrał za dwóch, najlepszy na boisku.

Pawłowski, Szymański po 7, a Kubica, Dadok po 6,5. Rzeczywiście rzetelna ocena – koń by się uśmiał…

Na uwagę zasługuje cenzurka Szymańskiego i rzekome dobre wyprowadzanie piłki. W 46 minucie to tak ją wyprowadził, że nawet rzut rożny z tego był ;-)… Dla rywala… Zresztą takich kwiatuszków można znaleźć więcej. Dla jasności – w ogólnym rozrachunku Szymański zagrał poprawnie, ale nota „7” odpowiednik (bardzo dobrze) brzmi trochę komicznie 😉 Miał udział przy straconym golu, kiksował z kolei z drugiej strony niczym spektakularnym się wykazał poza solidnością po zmianie ustawienia.