Noty i cenzurki po meczu z Radomiakiem Radom: Nic nie funkcjonowało

Kibic  -  26 lipca 2023 18:23
3
2336

Nie takiego startu sezonu spodziewaliśmy się w wykonaniu piłkarzy Górnika. Podczas meczu z Radomiakiem, w zespole Jana Urbana nie funkcjonowało nic. Piłkarze wyglądali bardzo słabo pod względem fizycznym. Rywale byli szybsi, zbierali większość tzw. drugich piłek. W grze Górnika brak było pomysłu na rozegranie, a może zbyt „ciężkie” nogi na to nie pozwalały. Do tego doszły fatalne interwencje Daniela Bielicy, ale też trudno obarczać tylko jednego zawodnika za przegraną. Gra Górnika w niedzielę wyglądała tak, jak podczas ostatnich sparingów austriackiego zgrupowania. Tylko, że tym razem na przeciw nie wybiegli piłkarze Schalke, czy FC Köln.

 • Daniel Bielica – 1 – W pierwszej połowie kilka dobrych interwencji, aczkolwiek to co najgorsze przytrafiło się Danielowi po przerwie. Błędy przy golach katastrofalne. No cóż, jak powiedział Jan Urban „Nie ma co chłopa dobijać”. Ocena jednak musi być niska.
 • Boris Sekulić – 4 – Na tle większości kolegów z zespołu wyglądał lepiej, choć i w jego przypadku do optymalnej formy daleko.
 • Richard Jensen – 3 – Zagrał, nieco z konieczności na lewej stronie obrony. Co prawda większych wpadek nie było, ale fiński obrońca lepiej chyba czuje się na środku defensywy.
 • Rafał Janicki – 3 – Wiosną dłuższy czas borykał się z kontuzją i potrzebuje jeszcze trochę rytmu meczowego, by nabrać pewności i stabilności w grze, do czego nas w poprzednim sezonie przyzwyczaił.
 • Kryspin Szcześniak – 3 – Powstrzymał w 2. min Wolskiego, który mógł znaleźć się w dogodnej sytuacji. Nie była to jedyna dobra interwencja Szcześniaka, ale sporo też błędów, nie zawsze w odpowiednim momencie, np. przy dłuższych zagraniach, doskakiwał do rywala.
 • Damian Rasak – 2 – Zdecydowanie najsłabszy występ odkąd trafił do Górnika. Raziła szczególnie ilość niecelnych zagrań.
 • Paweł Olkowski – 3 – Jeden z nielicznych zawodników Górnika, który potrafił zgubić, czy minąć rywala, ale i on nie zachwycił.
 • Kamil Lukoszek – 3 – Na początku kilka razy się pokazał, potrafił odebrać piłkę, próbował inicjować akacje. 
 • Daisuke Yokota – 2 – Chyba najbardziej w przypadku Japończyka dało się zauważyć brak formy. Przegrywał pojedynki indywidualne, bez szybkości. Jakimś usprawiedliwieniem może być fakt, iż przeciwko Radomiakowi został ustawiony w środku pola, a pewnie lepiej czuje się na skrzydle.
 • Lukas Podolski – 3 – Również i Poldi zanotował kiepskie zawody. Kilka razy próbował wracać na własną połowę, by coś rozegrać, ale i niewiele z tego wynikało. W samej końcówce bliski zdobycia honorowego trafienia, ale nie wykorzystał dobrej okazji.
 • Piotr Krawczyk – 3 – W pierwszej minucie wyprowadzał nieźle zapowiadającą się akcję. Zabrakło w tej sytuacji wykończenia, a potem było już słabo.

Zmiennicy:

 • Norbert Wojtuszek (od 46′ za Olkowskiego) – 3 – Kilka razy szarpnął, aczkolwiek było tego zdecydowanie za mało. Generalnie wpisał się w formę całej drużyny.
 • Lawrence Ennali (od 46′ za Lukoszka) – 3 – Próbował, czy to skrzydłem, czy schodząc do środka, a;w w sumie też niewiele z tego wynikało.
 • Michal Siplak (od 67′ za Jensena) – 3 – Z transferu Słowaka bardzo zadowolony, był trener Jan Urban, ponieważ Siplak ma podnieść rywalizację lewej stronie. Tym razem, pomimo nieobecności Janży, nie zagrał od pierwszej minuty. Uniknął większych błędów, zebrał pierwsze minuty w Górniku i być mozę zobaczymy go od początku przeciwko Warcie.
 • Robert Dadok (od 67′ za Yokotę) – 3 – W końcówce bliski asysty. Po jego dośrodkowaniu niezłą sytuację miał Poldi, ale nie trafił w światło bramki.
 • Mateusz Chmarek (od 81′ za Krawczyka) –  NS.

Kogut meczu: —

Skala not:
1 – kompromitująco
2 – fatalnie
3 – bardzo słabo
4 – słabo
5 – przeciętnie
6 – dobrze
7 – bardzo dobrze
8 – świetnie
9 – rewelacyjnie
10 – fenomenalnie (klasa światowa)

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ennali 3? Na tle reszty to był jedyny który cokolwiek szarpał, a że reszta nie nadążała to co miał chłop zrobić, że nic z tego nie wynikało? Komentarz oceniającego na 1.

Dokładnie. Młody widać że jako jedyny miał szybkość i coś próbował a nie miał z kim. Na tle reszty powinien dostać wyższą ocenę. Mam nadzieję że na Wartę wyjdzie w podstawowym składzie.

Ja bym jeszcze wyróżnił Roberta Dadoka. Wypracował jedyną bardzo dobrą sytuację Podolskiemu, a że nie wpadło to już nie Dadoka wina. Oprócz tego szarpał, próbował… Powinien dostać 1pkt więcej niż reszta drużyny…