Noty i cenzurki po meczu z Legią: Nie potrafili ugryźć rywala

Kibic  -  8 marca 2023 19:15
3
1869

Górnik znów nie potrafił wykorzystać atutu własnego boiska. Zabrzanie, nawet grając w liczebnej przewadze nie potrafili ugryźć Legii. Co prawda w ofensywie coś drgnęło, w porównaniu do dwóch poprzednich popisów, gdy zespół nie potrafił oddać celnego strzału (wyjątek przy golu w Mielcu, po błędzie Mrozka) na bramkę rywala. W sobotę tych uderzeń było kilka, ale żadne z nich nie zakończyło się golem. Sytuacja w tabeli nadal jest trudna i każdy kolejny mecz, będzie ważył coraz więcej.

 • Daniel Bielica – 5 – Znów kilka dobrych interwencji, choć paradoksalnie pracy miał mniej, aniżeli w Mielcu. Przy golu większą winę z pewnością ponoszą inni zawodnicy, ale Daniel mógł chyba wyjść do tego dośrodkowania.
 • Richard Jensen – 6 – Ponownie solidne zawody, jeśli chodzi o zadania defensywne. W końcówce meczu, po uderzeniu głową Fina, Nawrocki niefortunnie interweniował i o mało nie pokonał własnego bramkarza.
 • Rafał Janicki – 6 – Przeciwko Legii zagrał od początku. Widać było pewność w jego grze i generalnie występ jak najbardziej na plus. Aczkolwiek przy golu dla rywali nie zdołał zapobiec dośrodkowaniu przez Muciego.
 • Emil Bergström – 4 – Zdecydowanie źle się zachował przy golu Pekharta. Zbyt łatwo dał się zgubić napastnikowi Legii.
 • Paweł Olkowski – 5 – Podobnie jak Mielcu zagrał poprawnie. Skupiony bardziej na zadaniach defensywnych, ale też zdarzało mu się zapuścić w pole karne rywali i zakończyć akcję strzałem.
 • Erik Janża – 5 – Nie był to ten sam Janża do którego przywykliśmy wcześniej, ale szczególnie w drugiej połowie zostawił dużo zdrowia na boisku. Starał się często podłączać swoją stroną, by tam próbować rozmontować defensywę rywali. Dobrze czuł się w szybkiej grze i nieźle wyglądała współpraca z Pacheco, czy Japończykami.
 • Robert Dadok – 6 – W 9 min. dobry strzał po długim rogu, w 24 min. o mało nie przechwycił główki Jędrzejczyka do bramkarza. Również po przerwie miał okazję.
 • Jean Mvondo – 4 – Często podchodził do wysokiego pressingu. W 9 min. zainicjował akcję, którą strzałem kończył Dadok, sam też próbował strzelać. Miał jednak trudną przeprawę ze Sliszem. Po jednym ze starć zawodnik Legii wyłuskał Kameruńczykowi piłkę, a cała sytuacja zakończyła się golem dla Legii.
 • Blaz Vrhovec  – 2 – Dostał szansę od pierwszej minuty, niestety trudno powiedzieć, by ją wykorzystał. W 17 min. prosty błąd w przyjęciu, czego skutkiem groźna kontra Legii i w tej samej akcji Vrhovec omal nie zapracował na czerwoną kartkę. Poza tym mało widoczny, na jego tle Pacheco (wszedł po przewie) wypadł zdecydowanie lepiej.
 • Lukas Podolski – 4 – Na początku dograł fajną pikę z głębi pola do Włodarczyka. W tym zagraniu było widać jakość piłkarską Poldiego. Niestety w perspektywie całego spotkania Lukas nie błyszczał. 
 • Szymon Włodarczyk  – 3 – Wyszedł w pierwszym składzie, ale nie zdołał zrobić większej krzywdy byłym kolegom. Jeszcze na początku kilka razy, gdzieś tam próbował walczyć z rywalami. Z czasem jednak co raz mniej widoczny i zmieniony po godzinie.

Zmiennicy:

 • Dani Pacheco (od 46′ za Vrhovca) – 6 – Pojawił się na murawie po przerwie i trzeba podkreślić, że zdecydowanie ożywił grę Górnika. Inicjował wiele akcji, kreował grę w ofensywie, sam również próbował wykończyć sytuacje.
 • Anthony van den Hurk (od 61′ za Włodarczyka) – 4 – Strzelec zwycięskiego gola w Mielcu, przeciwko Legii pojawił się na ostatnie pół godziny. Z tego meczu zostanie zapamiętany przede wszystkim z wybicia zębów, dodajmy absolutnie przypadkowego, Rafałowi Augustyniakowi.
 • Daisuke Yokota (od 72′ za Janickiego) – 6 – Co najmniej nieźle pokazał się przed tygodniem w Mielcu i stąd małe zdziwienie, że nie pojawił się w wyjściowym składzie. Po wejściu mówiąc kolokwialnie, sporo mieszał w pozytywnym tego słowa znaczeniu.
 • Kanji Okunuki (od 82′ za Dadoka) – NS – Grał zbyt krótko. Występ Japończyka można by opisać dokładnie tak samo jak w przypadku jego rodaka. Okunuki również pokazał się z dobrej strony w ofensywie, bliski zdobycia gola. 
 • Norbert Wojtuszek (od 82′ Olkowskiego) – NS – Grał zbyt krótko.

Kogut meczu: 

Skala not:
1 – kompromitująco
2 – fatalnie
3 – bardzo słabo
4 – słabo
5 – przeciętnie
6 – dobrze
7 – bardzo dobrze
8 – świetnie
9 – rewelacyjnie
10 – fenomenalnie (klasa światowa)

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

No i spadek pewny, w Białym stoku z Jagielonią na pewno porażka i już po ptokach. Dziwię się ,że Matysek, nowy prezes za dyche, nie wywalił jeszcze trenera, przecież to on jest winien, że Górnik gra beznadziejnie. Po ostatnim spadku różnie z Górnikiem bywało, raz dobrze, raz gorzej, raz źle ale takiej dziadowskiej ry jak teraz grają, to jeszcze nie grali

Panie redaktorze, proszę o wyjasnienie słowa „zdażało”. Żeby było szybciej i łatwiej podpowiadam, że chodzi o notkę Olkowskiego.
// dzięki za czujność, zmęczenie materiału 🙂

van den Hurk 2 pkt więcej za zęby Augustyniaka.