Noty i cenzurki po meczu z Cracovią: Rywal obnażył wszystkie mankamenty

Kibic  -  21 lipca 2022 17:18
3
2444

Pojedynek z Cracovią zobrazował w jakim miejscu jest na ten moment Górnik, choć dla większości kibiców zaskoczeniem to być nie mogło. Rywal obnażył wszystkie mankamenty, a jest ich sporo, Trójkolorowych”. Dziury w defensywie, której zestawienie personalne bardziej wynikało z konieczności, aniżeli potencjału ludzkiego. Zresztą o tym mówił Bartosch Gaul podczas pomeczowej konferencji. Nie lepiej było w środku pola i z przodu. Przewaga w posiadaniu piłki nie przekładała się na jakieś konkrety. Im bliżej przedpola gości, tym mniej było pomysłów na skuteczne rozwiązanie akcji. 

Teraz piłkarzy Górnika czeka przerwa w rozgrywkach (przełożony mecz z Lechią), co powinno działać na korzyść drużyny. Raz, zespół mocno pracował na zgrupowaniu i ważne jest odzyskanie świeżości. Dwa, sztab szkoleniowy zyskuje dodatkowy czas na wypracowanie schematów i wkomponowanie nowych zawodników.

 • Kevin Broll – 5 – Pierwsze interwencje dobre, choć nie były to jakieś trudne sytuacje. Potem kiks z 12 min. na szczęście bez konsekwencji i trochę niepewności w niektórych momentach. Może to trochę związane z tremą debiutancką. W końcówce Kevin popisał się świetną paradą. Przy golach bez większych szans.
 • Paweł Olkowski – 4 – Solidny występ lecz podobnie jak w przypadku Erika Janży z chęcią zobaczylibyśmy go na wahadle aniżeli w środku obrony.
 • Rafał Janicki – 5 – Zdecydowanie widać że z bloku defensywnego jest to jedyny zawodnik który gra na optymalnej dla siebie pozycji. Soldiny występ Rafała
 • Erik Janża – 4 – szybko złapał kartkę, dał się ograć loshajowi przy golu na 0:1. Ewidentnie da się wyczuć że nie jest to jego pozycja co było widać jeszcze za trenera Urbana. Z niecierpliwością czekamy kiedy znowu zacznie grać na lewym wahadle przez co znów będzie mógł pokazać to, co ma najlepsze.
 • Robert Dadok – 4 – Mocno przeciętny występ, niewiele sprawiał problemów po swojej stronie boiska.
 • Jean Mvondo – 4 – Wspólnie z Mannehem zaliczyli mnóstwo niedokładności. Chociaż Mvondo nadrabiał to odbiorami w defensywie.
 • Mateusz Cholewiak – 5 – Na pewno włożył sporo ambicji, jeden z niewielu piłkarzy Górnika, którzy nieco wychylili się ponad mocną przeciętność.
 • Alasan Manneh – 3 – Zamieszany przy stracie gola na 0:1. Dodatkowo mnóstwo strat, totalnie bezbarwny występ Manneha który od dłuższego czasu jest totalnie bez formy. Tym występem nie pomógł sobie przy potencjalnym transferze.
 • Bartosz Nowak – 3  – doszedł do odbitej piłki ,ale strzał zablokowany. Kilka błędów technicznych, kilka nieudanych piłek. Bartek na pewno wszedł w ten sezon poniżej swojego poziomu – wierzymy że w następnym meczu będzie zdecydowanie lepiej.
 • Lukas Podolski – 5 – Do przerwy niewidoczny, 48  wywalczył rzut wolny. Kilka zagrań które w całej drużynie mógł zagrać tylko on natomiast stać Łukasza na zdecydowanie lepszą grę. Cały mecz szukał też dla siebie miejsca na boisku, to schodząc do rozegrania lub grając momentami na „9”
 • Szymon Włodarczyk – 3 – W 26 min. wywalczył sobie pozycję do strzału, który nogą zatrzymał Niemczycki. Poza wspomnianą wyżej sytuacją nie zaliczył chyba, ani jednego udanego zagrania. Słusznie zmieniony po 45 minutach. To na pewno nie był debiut jakiego oczekiwał sam zawodnik, jak i zabrzańscy fani.

Zmiennicy:

 • Piotr Krawczyk (od 46′ za Włodarczyka) – 2 – Wszedł za słabo niemal niewidocznego Włodarczyka, jednak zaprezentował się jeszcze słabiej.
 • Dariusz Stalmach (od 73′ za Mvondo) – 5 – Z trójki Mvondo-Mannech-Stalmach, to własnie Darek zaprezentował się najkorzystniej w poniedziałek. Dobrze wyglądał w odbiorach, starał się też coś dołożyć w ofensywie.
 • Jonatan Kotzke (od 73′ za Cholewiaka) – 4 – Występ niejednoznaczny do oceny, ponieważ Cracovia w końcówce bardziej już pilnowała wyniku, niż niepokoiła zabrzańską obronę. Kotzke potrzebuje jeszcze trochę czasu, by grać przez 90 minut i pewnie przeciwko Radomiakowi dostanie szansę w większym wymiarze czasowym.
 • Jakub Szymański (od 82′ za Dadoka) – NS – Grał zbyt krótko.
 

Kogut meczu:  

Skala not:
1 – kompromitująco
2 – fatalnie
3 – bardzo słabo
4 – słabo
5 – przeciętnie
6 – dobrze
7 – bardzo dobrze
8 – świetnie
9 – rewelacyjnie
10 – fenomenalnie (klasa światowa)

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ktoś tu chyba ogłądał inny mecz, te oceny to kpina…

Darek Stalmach musi dostać więcej szans.

A za co taka wysoka ocena Podolskiego za chodzenie po boisku i machanie rękami