Noty i cenzurki po meczu z Cracovią: Profesor Podolski i spółka

Kibic  -  9 marca 2022 16:41
0
2766

W minionym tygodniu najpierw przeżyliśmy rozczarowanie pucharową porażką z Lechem, by w niedzielę znów dostać zastrzyk radości. Górnik po bardzo dobrym meczu pokonał zdecydowanie Cracovię. Znakomity występ zanotował Lukas Podolski, który pokazał „weltklasse”, ale trzeba również oddać pozostałym piłkarzom, że dotrzymywali kroku mistrzowi Świata z 2014 roku.

 • Daniel Bielica – 7 – Nie miał zbyt wiele pracy, jeśli już coś leciało w kierunku bramki to pewnie interweniował. Drugi mecz na zero z tyłu, zresztą w ostatnich meczach pokonany tylko raz z rzutu karnego.
 • Przemysław Wiśniewski – 8 – Kapitan Górnika wszedł na wysoki poziom od kilku spotkań. Nie inaczej było w spotkaniu przeciwko Cracovii. W defensywie dobrze, do tego kilka rajdów w kierunku bramki rywali, Najpierw bliski asysty po przebiegnięciu niemal całego boiska z piłką i oddaniu jej Podolskiego oraz w sytuacji, gdy z łatwością mijał Konplyankę.
 • Rafał Janicki – 7 – Bardzo dobrze czytał grę, podobnie. Środkowy obrońca Górnika również trzyma poziom.
 • Adrian Gryszkiewicz – 6,5 – Solidnie wywiązywał się z zadań defensywnych. W 13 min. dobrze się zachował przy rzucie wolnym dla Górnika, doszedł do głowy i posłał piłkę wzdłuż bramki, nikt nie zdążył zamknąć akcji. 
 • Robert Dadok – 8 – Znakomicie odnalazł się w pierwszej groźnej akcji Górnika, co pozwoliło mu otworzyć wynik. Znów szarpał swoją stroną, potrafił nawinąć rywali i poszukać dobrze ustawionych partnerów. 
 • Krzysztof Kubica – 6,5 – Występ więcej niż solidny. Swoje się napracował, choć tym razem nie zaznaczył bezpośrednio swojego śladu przy golach dla Górnika.
 • Alasana Manneh – 9 – Dużo widział na boisku, świetnie operował piłką co przyniosło wymierne efekty. Bardzo wydatny udział przy dwóch pierwszych trafieniach. To właśnie zagrania Mannego rozmontowywały defensywę rywali, ułatwiając partnerom kreowanie sytuacji.
 • Erik Janża – 7 – Dużo lepszy występ, aniżeli w poprzednich spotkaniach. W pierwszej akcji bramkowej pograł z lewej strony z Podolskim. Uważni e w defensywie, w 76 min. świetny powrót za kontrą Cracovii i przerwanie groźnie zapowiadającej się akcji.
 • Bartosz Nowak – 9 – Już przy pierwszej bramkowej akcji miał swój wkład. W 13 min. popisał się precyzyjną wrzutką, po której Gryszkiewicz zgrywał piłkę w pole bramkowe. Szukał szansy na zdobycie gola, aż wreszcie dopiął swego w 41 min., kiedy efektowną podcinką umieścił piłę w siatce. W końcówce meczu, najpierw uruchomił Krawczyka, który znalazł się sam przed Niemczyckim. W doliczonym czasie gry, zanotował asystę prze trafieniu Podolskiego.
 • Lukas Podolski – 10 – Udział przy wszystkich golach dla Górnika. Najpierw klepka z Nowakiem i asysta przy bramce Dadoka. Przy kolejnym trafieniu po jego dograniu obrońca interweniując trafił piłką w słupek własnej bramki z czego skorzystał Nowak. Minimalnie niecelny strzał, gdy otrzymał piłę po rajdzie Wiśni. I wreszcie przy trzeciej  bramce, wpierw wygrał powietrzny pojedynek, a potem sam zakończył akcję kapitalnym strzałem.
 • Piotr Krawczyk – 7 – Pomimo tego, ż Piotrek kończy mecz bez zdobyczy bramkowej (co w dwóch poprzednich ligowych występach mu się udawało), trzeba ten występ postrzegać jak najbardziej pozytywnie. Bardzo dobra współpraca z partnerami, potrafił znaleźć się i odegrać piłę. Sam co prawda zmarnował dobrą okazję, ale przy drugim golu dla Górnika, to właśnie Krawczyk naciskał na obrońcę, który o mało nie skierował piłki do własnej bramki. W końcówce meczu 81 minął już Niemczyckiego, a piłka po uderzeniu z ostrego kąta przeszła obok słupka.

Zmiennicy: 

 • Dariusz Stalmach (od 80′ za Krzysztofa Kubicę) – NS – Grał zbyt krótko.
 • Jakub Szymański (od 81′ za Gryszkiewicza) – NS – Grał zbyt krótko.
 • Mateusz Cholewiak (od 84′ za Dadoka) – NS – Grał zbyt krótko. Miał swój udział przy trzecim golu, wygrał z rywalem walkę o piłkę i zdołał ją zgrać do Nowaka.
 • Dariusz Pawłowski (od 90+2′ za Krawczyka) – NS – Grał zbyt krótko.

Kogut meczu: Lukas Podolski. Od początku wiosny Poldi był w wysokiej formie. Występ przeciwko Cracovii tylko to potwierdził, a że doszły również konkretne liczby (udział przy wszystkich 3 golach) oraz wynik drużyny, mogliśmy przyznać wreszcie najwyższą notę. Na pomeczowej konferencji trener Cracovii Jacek Zieliński podsumował występ Lukasa słowami – „Pan profesor Podolski dał nam dzisiaj lekcję”. Nam nie pozostaje nic innego, jak tylko podpisać się pod tym stwierdzeniem i niech to wystarczy za cały komentarz.

Skala not:
1 – kompromitująco
2 – fatalnie
3 – bardzo słabo
4 – słabo
5 – przeciętnie
6 – dobrze
7 – bardzo dobrze
8 – świetnie
9 – rewelacyjnie
10 – fenomenalnie (klasa światowa)

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments