Nie będzie kary dla Pawła Olkowskiego

Spark  -  22 marca 2014 10:52
0
937

olkowski3

Wyjazd Pawła Olkowskiego do Kolonii rozejdzie się „po kościach”. Klub nie ma zbyt wielu argumentów, by wojować z piłkarzem – czytamy w „Sporcie”.

Jestem zaskoczony, o niczym nie wiemy, a decyzję podejmiemy w najbliższych dniach – mówił w środę prezes Górnika Zbigniew Waśkiewicz, pytany o wyjazd Pawła Olkowskiego do Kolonii. Działacze klubu z Roosevelta ze strony internetowej FC Koeln dowiedzieli się, że piłkarz, który od ponad dwóch miesięcy nie gra z powodu bólu w kolanie, odwiedził swojego nowego pracodawcę. Olkowski podpisał już kontrakt z „Koziołkami”, który będzie obowiązywał od 1 lipca.

Pikanterii tej sprawie dodał komentarz na portalu FC Koeln, w którym poinformowano, że piłkarz wszystkie badania przeszedł pomyślnie. Nic dziwnego, że na forum internetowym zrobiło się „gorąco”. Kibicom trudno było zrozumieć, dlaczego Olkowski jest chory w Zabrzu, a zdrowy w Kolonii. Klub oficjalnie nie chce już komentować tej sprawy, choć wiemy, że z piłkarzem rozmawiał i ją wyjaśnił. Zastanawiano się nad karą, ale… Górnik ma wobec Olkowskiego tak duże zaległości finansowe, że „machanie szabelką: krótko przed terminem złożenia w komisji licencyjnej dokumentów zawierających ugody z piłkarzami na rozłożenie zaległości, raczej nie wyszło by zabrzanom na dobre. Sam Olkowski miał ten dzień wolny, więc uznał, że może spędzić go tam, gdzie ma ochotę.

– Po prostu „głupio” wyszło. Oczywiście, że powinien powiedzieć w klubie o swoim wyjeździe, bo postawił klub w niezręcznej sytuacji. Przecież można było oficjalnie podać wiadomość, że wyzdrowiał, wznowił treningi i lada moment powinien trenować już z zespołem, dlatego może jechać do Niemiec. I tyle… W ogóle nie byłoby tematu. A tak, zestawienie zdjęć z Kolonii z wiadomością o tym, że Paweł wciąż nie może grać w Górniku nie wyglądało najlepiej. Plus jednak bym znalazł. Samemu Olkowskiemu powinno teraz zależeć na szybkim powrocie na boisko, by udowodnił, że chce Górnikowi wiosną pomóc – mówi Krzysztof Bukalski, były piłkarz klubu z Zabrza.

Przypomnijmy, że na wspomnianej stronie FC Koeln była też wypowiedź samego piłkarza, który stwierdził: – „Jestem wdzięczny Górnikowi Zabrze za wspaniały czas, jaki w nim spędziłem i możliwość rozwoju. Do końca sezonu będę w pełni skoncentrowany na grze dla Górnika…” – Fajnie, że tak powiedział. Teraz niech to przełoży na grę – dodaje Bukalski. W piątek Olkowski trenował indywidualnie.

Źródło: Sport
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments