Nasze zgody: ROW nie gra, ale może wywalczyć awans do I ligi!

Spark  -  8 czerwca 2013 09:12
0
914

row_rakow_1213
Ostatni mecz w tym sezonie rozegra GKS Katowice, który podejmie przed własną publicznością Dolcan Ząbki. Na wyjeździe ze Startem Wola Mielecka, zagra walcząca o awans Wisłoka Dębica. W ten weekend na murawę nie wyjdą piłkarze ROW-u Rybnik, którzy swoje spotkanie rozegrali awansem, ale przy sprzyjających wynikach, na kolejkę przed końcem ligi, mogą świętować awans na zaplecze Ekstraklasy.

Kibice ROW-u Rybnik, aby nie zapeszać, na razie nie muszą mrozić szampanów, ale wiele wskazuje na to, że już w ten weekend będą mogli świętować awans do I ligi. O szczegółach opracowanych przez serwis 90minut.pl piszemy poniżej. Na zapleczu Ekstraklasy zostanie natomiast rozegrana ostatnia kolejka. GieKSa przy Bukowej podejmie zajmujący siódmą lokatę Dolcan. W przypadku wygranej katowiczanie mogą zakończyć rozgrywki w górnej części tabeli. W najgorszym wypadku GKS może spaść dwie lokaty niżej niż jest obecnie, czyli zakończyć rozgrywki na 12. miejscu.

W niedzielę po kolejne trzy punkty powinna sięgnąć Wisłoka, która zagra na wyjeździe ze Startem. Rywal zajmuje 14. lokatę i walczy o utrzymanie. Wygrana sprawi, że „Biało-Zieloni” na pewno przystąpią do pojedynku derbowego z pozycji lidera. Zachęcamy wszystkich kibiców do wyjazdu na derby, o czym szerzej piszemy w tym miejscu.

I liga
GKS Katowice – Dolcan Ząbki, sobota 8 czerwca, godz. 17.00

II liga zachodnia
ROW Rybnik – Chrobry Głogów 4:3  (rozegrany awansem 29 maja)

ROW awansuje do I ligi (99,3%), jeśli:
– nie przegra na wyjeździe z Bytovią w ostatniej kolejce
LUB
– Chojniczanka nie wygra z Jarotą w Jarocinie (niedziela 9 czerwca godz. 17.00)
LUB
– Chojniczanka nie wygra z Kluczborkiem (sobota 15 czerwca godz. 17.00)
LUB
– Bytovia nie wygra w Kluczborku (niedziela 9 czerwca godz. 17.00)

Innymi słowy, pozostał już tylko jeden wariant, w którym ROW mógłby nie wywalczyć awansu. Stałoby się tak, gdyby Chojniczanka i Bytovia wygrały wszystkie swoje mecze do końca rozgrywek. ROW zapewni sobie awans już w najbliższej kolejce (95,7%), jeżeli Chojniczanka nie wygra w Jarocinie lub Bytovia nie wygra w Kluczborku.

V Liga
Start Wola Mielecka – Wisłoka Dębica, niedziela 9 czerwca, godz. 16.00

źródło: Roosevelta81.pl/90minut.pl
foto: Torcida.eu

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments