Nasze zgody: „GieKSa” w Legnicy, ROW z Flotą, Wisłoka z autsajderem

Spark  -  29 marca 2014 07:57
0
937

kibice2_gks_row_1314
Bardzo nieudanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze GKS-u Katowice i ROW-u Rybnik. Obie ekipy liczą na przełamanie podczas tego weekendu, choć grają o zupełnie odmienne cele. Wisłoka Dębica, która jest liderem IV ligi podkarpackiej, zmierzy się z ostatnim w tabeli Wisłokiem.

W sobotę swój mecz zagrają katowiczanie. Ich rywalem jest Miedź Legnica, która w tygodniu odpadła z Pucharu Polski, a w lidze plasuje się na 10. lokacie. Cele postawione przed sezonem dla drużyny były bardzo podobne do tych, które są na Bukowej. GKS-owi jednak znacznie bliżej do awansu, ale jeśli nie zacznie wygrywać, to rywale wkrótce” odjadą na taki dystans, że trudno będzie ich dogonić. „GieKSa” ostatnio zremisowała z Bełchatowem, ale do liderującej Łęcznej traci już dziewięć punktów. Do drugiej Arki i trzeciego Bełchatowa cztery „oczka”, co cały czas daje realne nadzieje na promocję, o którą – nie ma co ukrywać – będzie bardzo trudno.

Kiepskie nastroje są w Rybniku. ROW jest „czerwoną latarnią” ligi i bardzo trudno będzie mu pozostać na zapleczu ekstraklasy. W niedzielę na Gliwicką przyjedzie Flota, która jest tuż nad strefą spadkową. Wygrana ROW-u być może pozwoli mu opuścić ostatnie miejsce w tabeli, jednak do „ucieczki” ze strefy spadkowej potrzebne są przynajmniej dwie wygrane z rzędu. Tymczasem rybniczanie nie sięgnęli po komplet punktów w dziesięciu ostatnich meczach. Smaku zwycięstwa zaznali ostatnio 5 października 2013 roku na stadionie walczącej o awans do elity Arki Gdynia (2:0).

Swój drugi mecz w tym roku rozegrają piłkarze Wisłoki. „Biało-Zieloni” są liderem rozgrywek IV ligi podkarpackiej i mają pięć punktów przewagi nad drugą Wólczanką. W niedzielę zespół z Dębicy powinien sięgnąć po pewną wygraną, ponieważ podejmie ostatni w lidze Wisłok Strzyżów, który zgromadził do tej pory zaledwie osiem „oczek” Jesienią Wisłoka wygrała w Strzyżowie 2:1.

I liga
Miedź Legnica – GKS Katowice, sobota 29 marca 2014, godz. 17.30

ROW Rybnik – Flota Świnoujście, niedziela 30 marca 2014, godz. 12.15

IV liga podkarpacka
Wisłoka Dębica – Wisłok Strzyżów, niedziela 30 marca 2014, godz. 15.00

Źródło: Roosevleta81.pl
Foto: GieKSa.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments