Nakoulma już w Stambule

Torcidos  -  1 lutego 2014 13:26
0
1000

nakoulma2

W ciągu najbliższych godzin ostatecznie sfinalizowany ma zostać transfer Prejuce Nakoulmy z Górnika do Besiktasu. Piłkarz w weekend ma polecieć do Stambułu – informuje „Przegląd Sportowy„.

Zimowe okienko transferowe w Europie kończy się 31 stycznia. – W Turcji zostało jednak przedłużone do poniedziałku. W tej chwili trwa dopieszczanie wszystkich szczegółów umowy. Mogę powiedzieć tyle, że wszystko jest na dobrej drodze – mówi Jerzy Mucha, rzecznik prasowy Górnika.

Nakoulma najprawdopodobniej w sobotę opuści tureckie Side, gdzie do sezonu przygotowuje się Górnik, i poleciał do Stambułu. Tam na miejscu razem ze swoim menedżerem ma dogadać szczegóły swojego kontraktu. Z Besiktasem reprezentant Burkina Faso ma podpisać 3-letni kontrakt. Zarobić ma ok. 4,5 mln euro netto. Zwolennikiem sprowadzenia zawodnika jest sam Slaven Bilić, od kilku miesięcy trener Besiktasu. Klub ze Stambułu jest ostatnio aktywny na rynku transferowym. W czwartek z Schalke 04 pozyskano amerykańskiego pomocnika Jermaine’a Jonsa.

Na transferze „Prezesa” Górnik może zarobić nawet ponad milion złotych. Więcej się nie da, bo w czerwcu Nakoulmie kończy się umowa z zabrzańskim klubem. Wicelider ekstraklasy straci jednak sportowo. Jesienią skrzydłowy z Afryki należał do najlepszych w zespole. Dla Górnika zdobył 9 bramek i zanotował 6 asyst.

Źródło: przegladsportowy.pl
Foto: Kamil Dołęga/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments