Nagroda Puskasa? Zaraz to będzie nagroda im. Kurzawy!

Torcidos  -  20 lutego 2018 11:41
0
3978

Rafał Kurzawa rzadko strzela gole, ale kiedy już mu się ta sztuka udaje, to kibicom pozostaje zebrać szczękę z podłogi. Może za niedługo dojść do sytuacji, kiedy prestiżowa nagroda imienia Ferenca Puskasa przejdzie pod patron naszego pomocnika.

To nie jest normalne, ale fakty są takie, że Rafał Kurzawa nie potrafi strzelać brzydkich goli. Albo nie tyle brzydkich, co normalnych. Zwykłych. Pamiętacie, jak w pierwszym meczu pomiędzy Górnikiem a Bruk-Betem Łukasz Wolsztyński wyłożył naszemu pomocnikowi patelnię? Wystarczyło dobrze przyłożyć stopę, bułka z masłem. Ale Rafał gola nie zdobył, bo co to byłaby za sztuka? Albo w Białymstoku. Bramka po sam na sam z bramkarzem? Też za nudne, takie gole zarezerwowane są dla Igora Angulo. Jeśli Kurzawa ma strzelać gole, to muszą być fajerwerki.

Przed poniedziałkowym meczem Kurzawa miał na swoim koncie dwa gole w Ekstraklasie. Pierwszy to gol z rzutu wolnego w same widły właśnie z Bruk-Betem (Termalica mu ewidentnie leży). Drugi, już z tego sezonu, też był trafieniem ze stałego fragmentu gry, ale tym razem bezpośrednio z rzutu rożnego! Kiedy byliśmy pewni, że Rafał pójdzie za ciosem i kolejną bramkę strzeli rzuci z autu, to 25-latek postanowił zdobyć też coś z gry. Putivtseva wziął więc łatwo na raz, po czym uruchomił swoją lewą nogę. Efekt już znamy.

W I lidze Rafał też zdobył kilka niebrzydkich bramek. Piękne techniczne uderzenie z Chojniczanką, ładny kąśliwy strzał ze Stomilem i na deser truskawka na torcie, czyli dwa świetne trafienia z Podbeskidziem. No i jeszcze z tego sezonu bramka w pucharze Polski przeciwko Chojnicom. Ktoś powie, że taki piękny on nie był, ale prawda jest taka, że byle leszcz tak by nie strzelił.

Niektórzy zawodnicy na ładną bramkę czekają całą swoją karierę. Wszystko wskazuje na to, że Rafał całą karierę poczeka na brzydkiego gola. Dobrze, że w Chojnicach nie strzelił z karnego. Jak już musi trafić z jedenastki, to tylko w stylu Panenki.

Poniżej przypominamy niektóre trafienia Rafała:

Z Podbeskidziem (bramki od 00:06 i 03:28)
https://www.youtube.com/watch?v=zGoz-aB9dj8

Z Chojniczanką w lidze (00:20)

Ze Stomilem (01:03)
https://www.youtube.com/watch?v=6s8noSyxn3I

Z Chojniczanką w pucharze (01:55)
https://www.youtube.com/watch?v=57tCHVAlFCw

Z Termalicą w sezonie spadkowym (00:16)

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments