Na stadionie praca wre. Czy uda się oddać trybunę południową do lipca?

Milo  -  6 maja 2015 17:38
0
945

stadion_maj_2015

Z początkiem maja na plac budowy wkroczył nowy wykonawca, czyli konsorcjum firm Nowy Styl i S-Print 2, z którym spółka Stadion w Zabrzu podpisała umowę na dostawę oraz montaż krzesełek i wygrodzeń. Wartość całego kontraktu to 12 mln PLN, z czego 8 mln to koszt wszystkich wygrodzeń, barierek, balustrad, siatek bezpieczeństwa oraz m.in. wytyczenia i wydzielenia dróg rozprowadzania kibiców i sektorów.

Realizacja tego zadania potrwa do końca sierpnia, jednak zgodnie z zapisami specyfikacji warunków zamówienia określonymi w dokumentach przetargowych prace rozpoczną się od realizacji trybuny południowej, tak by już w lipcu możliwe było uruchomienie tej części Stadionu. Takie działanie ma na celu umożliwienie Górnikowi Zabrze rozgrywania spotkań meczowych na zabrzańskim obiekcie w kolejnym sezonie.

Rozpoczęły się również prace przygotowawcze pod wykonanie posadzek, schodów i rampy głównego placu wejściowego na Stadion. Pracownicy Mostostalu Zabrze GPBP prowadzą zintensyfikowane działania od strony ulicy Damrota. Z powierzchnią 22 tys m2 przedpole Stadionu będzie jednym z największych ogólnodostępnych placów w Zabrzu. Mieścić będą się na nim nie tylko kasy i bramofurty, ale również infrastruktura umożliwiająca mieszkańcom miasta relaks i odpoczynek także poza czasem organizacji imprez masowych.

Źródło: stadion-zabrze.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments