Mieliśmy zbyt wielu zawodników, którzy nie zagrali na swoim poziomie

Kaszpir  -  1 kwietnia 2024 22:54
10
3597

Poznaliśmy pomeczową wypowiedź trenera Jana Urbana po spotkaniu 26. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem Zabrze i Legią Warszawa.

Jan Urban (trener Górnika): – Nie było to spotkanie w wykonaniu Górnika, po którym moglibyśmy mówić, że zmarnowaliśmy wiele sytuacji. Legia była lepszym zespołem w pierwszej połowie, choć to my zaczęliśmy sytuacją Kozukiego. No, ale rywale mieli lepsze okazje. Straciliśmy bramki, jakich zwykle nie tracimy. Nie pamiętam, kiedy straciliśmy trzy gole u siebie i to nie w sytuacjach, kiedy brakuje nam ludzi. Błędy w kryciu, co Legia bardzo dobrze wykorzystała. Natomiast wejście w druga połowę i bramka na 1:1 i podłączona pod wydarzenia publiczność. Dostajemy gola na 1:2, co nam podcięło skrzydła, bo wydawało się że to my zaczynamy rządzić na boisku, ale tak, jak mówię, to rywal zdobył gola i już nam było zdecydowanie trudniej. Patrząc ogólnie na to spotkanie, mieliśmy zbyt wielu zawodników, którzy nie zagrali na swoim poziomie. Wówczas z takim zespołem jak Legia trudno o zwycięstwo (…).

Kosta Runjaić (trener Legii): – Myślę, że to zasłużone zwycięstwo, patrząc z perspektywy całych 90 minut. Po stracie gola dobrze zareagowaliśmy. Widzieliśmy, że Górnik chce dalej atakować i chcieliśmy to wykorzystać (…).

Poniżej zapis całej konferencji

Graj i wygrywaj z nami na betcris.pl

10 komentarzy

Trzeba wrócić z Szala na środku obrony. JANZA bardzo słaby.

Panie trenerze po jaki ch.j ten Krawczyk!!! Kto na Pana z góry na ciśnie żebyś ten koleś grał. Jak można było tak osłabić zespół na 2ga połowę.

Co tu mówić obrona Górnika ręce załamywać jak dzieci we mgle,druga linia jak i atak kompletnie bez ambicji.Jak można z taką Legia grać poniżej oczekiwań trener Urban trafił słusznie wielu zawodników zagrało poniżej swoich umiejętności i komksenkwencje muszą byc wyciągnięte.

Ja bym się kłócił. Krawczyk zagrał jak zawsze na swoim dobrym poziomie..dosłownie poziomie piłkarskim!

Panie trenerze może jakiegoś juniora w ataku spróbować, bo narazie gramy bez napastnika ,chociaż tu wszyscy jak dzieci widzą tylko słabego Krawczyka a Musiolik i Kozuki nie są w niczym lepsi .O Janży robiącym błędy jak trampkarz nie wiem co myśleć. Mam tylko nadzieję, że z Japończyka zrobi Pan jak już z niektórymi innymi ,porządek.Ruch to wiedział a Legia umiała wprowadzić w życie ,zacieśnić środek ,podwoić krycie skrzydeł i Górnik nie istnieje ,trzeba coś zmienić.

Panie trenerze , wstawić Krawczyka to jak pozbawić drużynę jednego zawodnika

a ciebie gdzie tu wrzuciło

Krawczyk na liście płac ma się dobrze .

Wystawić młodych juniorów z Akademi

Panie trenerze nie na swoim poziomie- a może jednak na swoim- to Pan osobiście poprowadził Górnika w tym meczu i jest pan za to odpowiedzialny , no bo jak można nazwać inaczej wprowadzenie Krawczyka na boisko, jak nie Skandalem ! – ten piłkarz nie nadaje się nawet do rezerw, osłabił Pan Górnika poważnie taką zmianą. Wszyscy o tym mówią i piszą, a pan z sobie tylko znanym uporem stawia na tego chłopaka, dlaczego ?- kto podpisał z nim kontrakt do 2025 roku- kto jest za to odpowiedzialny ? Ponadto w meczu z Legią zmiany jakie należało zrobić, to wyrzucić z boiska Janżę i Szcześniaka- bo oni w tym meczu byli zagrożeniem dla Górnika. Janża jest bez formy- Siplak o klasę lepszy na ten moment, a Szcześniakowi przydarza się jeden lepszy mecz na 10 spotkań- to też porażka.
W tym dniu nie tylko wielu zawodników nie zagrało na swoim poziomie, Pan również się do tego grona zalicza.. Od dawna wprowadza pan zmiany w trakcie meczu, które zamiast poprawić grę i wzmocnić zespół tylko go osłabiają. Pana zmiany są po prostu nieprzemyślane i słabe. Czas to przemyśleć. Po co korzystać z 5 zmian w meczu, czasami wystarcza 1-2 zmiany, ale takie, które wzmacniają grę, a nie pogarszają jakość zespołu. I jeszcze jedno po meczu z Widzewem i Lechem na konferencji powiedział Pan, że nasi zawodnicy grali z respektem, nie przystoi to trenerowi. Nie wolno tak się tłumaczyć i mówić- bo trener powinien przed meczem wraz z kapitanem motywować do gry i mobilizować do zwycięstwa. Pana wypowiedzi są po prostu nieprzemyślane. Chyba pan nie wie, co to znaczy dla kibiców Górnika mecz a Legią, po prostu oddany bez walki i pomysłu trenera, taka gorzka prawda.