Miedź II Legnica – Górnik II Zabrze 3:2. Pierwsza wiosenna porażka

Kibic  -  16 kwietnia 2022 14:29
1
2463

W meczu 24. kolejki Grupy 3, doszło do pojedynku rezerw Miedzi Legnica i zabrzańskiego Górnika. Zwycięsko z tego pojedynku wyszli gospodarze, pokonując nasz zespół 3:2. Gole dla „Trójkolorowych” zdobywali, Bartłomiej Korbecki oraz Michał Rostkowski z karnego.

Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla podopiecznych Piotra Gierczaka. Już w pierwszej minucie wynik otworzył Bartłomiej Korbecki (na zdjęciu). Niestety po upływie nieco ponad kwadransa na prowadzeniu byli już gospodarze, po dwóch trafieniach Tomasza Mamisa. Po zmianie stron Górnik odpowiedział golem Michała Rostkowskiego, który skutecznie wyegzekwował „jedenastkę”. Nie wystarczyło to jednak do zdobycia choćby punktu, ponieważ legniczanie mieli w swych szeregach, świetnie dysponowanego w sobotę Mamisa. Zawodnik ten w samej końcówce po raz trzeci wpisał się na listę strzelców, zapeweniając Miedzi wygraną. Dla zabrzan oznaczało to pierwszą, wiosenną porażkę.

„Trójkolorowi” pozostaną zatem z 36 oczkami na koncie. W następnej kolejce nasze rezerwy podejmą drużynę Warty Gorzów Wielkopolski.

Miedź II Legnica – Górnik II Zabrze 3:2 (2:1)

0:1 – Korbecki, 1′ 
1:1 – Mamis, 16′ (k)
2:1 – Mamis, 17′
2:2 – Rostkowski, 51′ (k)
3:2 – Mamis, 89′ (k)

Miedź II: Madaliński – Letkiewicz, Rajnisz (60′ Orzechowski), Balcewicz, Karolczak, Wysiński (79′ Żarkowski), Lewandowski, Pojasek, Kaczmarek, Mamis, Emmanuel (46′ Chmielewski)
Rezerwowi: Soloha – Kworek, Żarkowski, Chmielewski, Orzechowski, Siedlecki, Andrzejewski
Trener: Adrian Żurański

Górnik II: Sokół – Pawlak, Surowiec (38′ Pranica), Skała, Korbecki, Lubaski, Rostkowski (56′ Juritka), Wodecki (80′ Okaj), Kulanek, Całka, Liszka
Rezerwowi: Mazur – Kotko, Pranica, Okaj, Juritka, Płonka, Koseła
Trener: Piotr Gierczak

Sędzia: Bartosz Owsiany (Opole)
Żółte kartki: Rajnisz, Lewandowski – Skała, Okaj, Juritka, Korbecki

Obserwuj nas w społecznosci SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments

Rostkowskiego i Korbeckiego powinni wziąć do 1 drużyny