Miedź II Legnica – Górnik II Zabrze 3:2. Miłe złego początki…

Kaszpir  -  24 września 2017 18:50
0
3985

Drugi zespół Górnika przegrał wyjazdowe spotkanie w Legnicy z rezerwami Miedzi. Bramki dla zabrzan zdobyli Sandi Arcon oraz Marcin Urynowicz.

W składzie III-ligowych rezerw, mogliśmy zobaczyć mieszankę rutyny z młodością. Z tych bardziej doświadczonych od pierwszych minut pojawili się Grzegorz Kasprzik w bramce,  a także Mariusz Przybylski oraz David Ledecky.

Mecz w Legnicy rozgrywany był na sztucznej nawierzchni, co miało na początku wpływ na poczynania piłkarzy Górnika. Miedź, lepiej zaznajomiona ze specyfiką takiej nawierzchni osiągnęła przewagę, jednak w bramce dobrze spisywał się Kasprzik. Z każdą minutą „Górnicy” jednak „zaprzyjaźniali” się ze sztuczną trawą i spotkanie wyrównało się, a nawet to goście objęli prowadzenie. Autorem gola był Sandi Arcon. Po kolejnych dziesięciu minutach gospodarze zdołali wyrównać. Kluczowe – jak się okazało dla wyniku całego meczu – były ostatnie minuty pierwszej połowy. Wtedy to „Miedziowi” dwukrotnie znaleźli drogę do zabrzańskiej bramki. Przy drugim trafieniu dla gospodarzy niefortunnie interweniował Meik Karwot. Ofiarnie ratujący sytuację stoper Górnika, pechowo skierował piłkę do własnej bramki. Podopieczni Wojciecha Gumoli w kiepskich nastrojach schodzili do szatni.

W drugiej części, ambitna postawa zabrzan przyniosła im kontaktowego gola. Po upływie godziny gry, Marcin Urynowicz znalazł drogę do legnickiej bramki. Odżyły więc nadzieje na dobry rezultat. Zabrzanie przeważali, mieli swoje okazje na doprowadzenie do wyrównania, aczkolwiek rezultat nie uległ już zmianie.

Zabrzanie z 15. punktami pozostają na piątym miejscu w tabeli. Kolejne spotkanie rozegrają w Zabrzu, przeciwnikiem będzie Rekord Bielsko-Biała. Przypomnijmy, że to właśnie tam pracował poprzednio Wojciech Gumola. – Nie traktuję tego spotkania szczególnie, chociaż chłopcy z Rekordu na pewno podejdą bardzo emocjonalnie do tego meczu. Ja natomiast zdaję sobie sprawę, że praca z drugą drużyną Górnika, służy przede wszystkim dobru pierwszej drużyny.

Spotkanie pomiędzy rezerwami Górnika a Rekordem Bielsko-Biała odbędzie się w niedzielę 1 października o godz. 13:00. Zapraszamy więc wszystkich wybierających się na mecz z Piastem o wcześniejsze odwiedzenie stadionu w Mikulczycach.

Miedź II Legnica – Górnik II Zabrze 3:2 (3:1)

0:1 – Sandi Arcon, 16′
1:1 – Zatwarnicki, 26′
2:1 – Meik Karwot 44′ (s)
3:1 – Kraus, 45′
3:2 – Marcin Urynowicz, 60′

Górnik II: Kasprzik – Wenglorz, Karwot, Wajsak, Olszewski – Lasik, Hajda (70′ Kamiński), Przybylski, Arcon (46′ Bartczuk) – Urynowicz (61′ Kiklaisz), Ledecky (75′ Cybulski)

Trener: Wojciech Gumola