Media o meczu Stal Mielec – Górnik Zabrze: „Zima zaskoczyła ligowców”, „Przełamanie Górnika”

Monia  -  27 lutego 2023 08:50
1
1687

W meczu 22. kolejki PKO BP Ekstraklasy Górnik Zabrze w końcu przełamuje złą, ligową passę, pokonując na wyjeździe Stal Mielec 0:1. Strzelcem jedynej bramki w tym meczu był Anthony van Den Hurk (76′). Cenne trzy punkty są nasze, dzięki czemu dobrych nastrojach wracamy do Zabrza. Zapraszamy do przeglądu sportowych mediów, w temacie niedzielnej potyczki Górnika w Mielcu. Jednocześnie patrzymy teraz z małym optymizmem na kolejne spotkanie, kiedy to na Roosevelta zawita Legia Warszawa. Jeśli wiara czyni cuda, My wierzymy, że się uda!

Debiut niczym marzenie. Górnik skorzystał z prezentu
Górnik Zabrze przerwał serię sześciu meczów bez wygranej. Zwycięstwo 1:0 ze Stalą Mielec powoduje, że zabrzanie wydostali się ze strefy spadkowej. Bohaterem spotkania został debiutujący Anthony van den Hurk.
Nie byłoby jednak tego gola, ani tego zwycięstwa Górnika Zabrze, gdyby nie… Bartosz Mrozek. Bramkarz Stali Mielec, kojarzony dotychczas z solidności, popełnił katastrofalny błąd na kwadrans przed końcem, gdy wypuścił piłkę z rąk. Powalczył Lukas Podolski, a futbolówkę z bliska wepchnął do siatki debiutujący w ekipie gości Anthony van den Hurk. To był pierwszy i jedyny celny strzał Górnika w tym meczu.
Tym samym Górnik przerwał serię sześciu meczów bez zwycięstwa, natomiast Stal przedłużyła niechlubną passę do sześciu spotkań bez wygranej. W dodatku Górnik wydostał się ze strefy spadkowej, spychając w nią Lechię Gdańsk.

Pora na przebudzenie
Obie drużyny w 2023 roku zdobyły po dwa punkty, notując dwa bezbramkowe remisy oraz dwie porażki. Właśnie one zmagają się jednocześnie z najdłuższymi seriami bez wygranej w stawce. PGE FKS Stal Mielec nie zdobyła pełnej puli w żadnym z pięciu ostatnich spotkań. Górnik Zabrze ma jedno starcie więcej, w którym nie udało się pokonać przeciwnika. Cierpienia te w dużej mierze spowodowane są problemami w ofensywie. Obie od przerwy zimowej tylko po razie trafiły do siatki rywali.
O ile w przypadku PGE FKS Stali Mielec to w sumie wytłumaczalne – na pokładzie Biało-Niebieskich – brakuje już przecież Saida Hamulicia, autora dziewięciu bramek – o tyle trudniej znaleźć dobre personalne uzasadnienie dla braku skuteczności Górnika Zabrze. Z zawodników Bartoscha Gaula w 2023 roku gola strzelił tylko Szymon Włodarczyk wykorzystując rzuty karny. On akurat wciąż legitymuje się najlepszym przelicznikiem bramek na rozegrane minuty (gol co 121,8 min.) z piłkarzy z minimum 4 trafieniami, największą liczbą dubletów ogółem (2) i największą liczbą goli z młodzieżowców (8). Celowniki kolegów jednak na razie się zacięły.

Kabaret w ekstraklasie. O czym on myślał? Kuriozum?
Górnik Zabrze wygrał 1:0 na wyjeździe ze Stalą Mielec i opuścił strefę spadkową ekstraklasy. Jedyną bramkę dla zabrzan zdobył Anthony van der Hurk. W końcówce meczu ogromnego pecha miała Stal Mielec, która, choć zdobyła przepiękną bramkę, to nie została ona uznana.
Niedziela z ekstraklasą rozpoczęła się tradycyjnie o 12:30. Spotkanie w Mielcu było bardzo ważne szczególnie z punktu widzenia zespołów znajdujących się w dolnej części tabeli. W przypadku wywalczenia choćby jednego punktu Górnik Zabrze wydostałby się, choć tymczasowo ze strefy spadkowej.

Piłka Nożna
Przełamanie Górnika
Ten mecz odbywał się w trudnych warunkach, ale emocji nie brakowało.
W 14. minucie indywidualną akcją popisał się nowy nabytek Górnika, Daisuke Yokota ale Japończyk trafił w poprzeczkę.
W 76. minucie katastrofalny w skutkach błąd popełnił Bartosz Mrozek. Bramkarzowi Stali wypadła piłka z rąk i wykorzystał to Anthony van den Hurk.
Górnik dzięki tej wygranej awansował na 11. miejsce w tabeli, a Stal z dorobkiem 28 punktów jest na 9. lokacie.

Przełamanie zabrzan! Pierwsze zwycięstwo w tym roku. Bramka debiutanta
W niedzielę 26.02.2023 r. w meczu 22. kolejki PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze wygrał w Mielcu ze Stalą 1:0. Zabrzanie przerwali serię bez zwycięstwa i wygrali pierwszy raz w tym roku. Bramkę zdobył debiutant w barwach Górnika Anthony van den Hurk po błędzie bramkarza Bartosza Mrozka.

Górnik nie dał się Stali. Zabrzanie się przełamali
Stal Mielec przegrała z Górnikiem Zabrze 0:1 w meczu 22. kolejki Ekstraklasy i tym samym wydostał się ze strefy spadkowej. Piłkarze Bartoscha Gaula wygrali po pięciu kolejnych spotkaniach bez zwycięstwa.

Interia
Zima zaskoczyła ligowców. Więcej śniegu niż składnych akcji i goli
Górnik Zabrze pokonał Stal Mielec 1-0 na wyjeździe i uciekł ze strefy spadkowej Ekstraklasy. Złotą bramkę w 76. minucie zdobył debiutant Anthony van den Hurk, reprezentant Curacaco. Wyraźny błąd przy tym golu popełnił golkiper Stali, Bartosz Mrozek.
Wczorajsze wyniki Ekstraklasy ułożyły się tak, że Górnik Zabrze, 14-krotny mistrz Polski osunął się do strefy spadkowej. W meczu ze Stalą Mielec, górnicy potrzebowali punktów jak kania dżdżu, a nasz kraj węgla. Zawodnicy ze Śląska szczęśliwie wygrali 1-0, a „złotą bramkę” zdobył debiutant Anthony van den Hurk, reprezentant Curacaco.

TVP Sport
„Ciężkostrawny” mecz w Mielcu. O zwycięstwie Górnika zadecydował fatalny błąd bramkarza
Istnieje wiele pomysłów na lepsze spędzenie wczesnego, niedzielnego popołudnia niż oglądanie meczu Stali Mielec z Górnikiem Zabrze. Piłkarze biegli raz w jedną, raz w drugą stronę, ale elementów piłkarskiego rzemiosła było tam mało. Katastrofalny błąd Bartosza Mrozka skutkujący golem dla gości to najlepsza wizytówka tego spotkania.
W niedzielę do Mielca wróciła… zima. Szczególnie dawała się we znaki w początkowej fazie meczu. Z nieba sypało ogromnymi płatami śniegu. Nie przeszkodziło to jednak Górnikowi w stworzeniu sobie dogodnej sytuacji strzeleckiej. W 14. minucie Daisuke Yokota zszedł ze skrzydła do środka boiska, zmylił obrońcę Stali i strzelił mocno lewą nogą. Na jego nieszczęście piłka odbiła się jednak od poprzeczki. Walczył jeszcze o nią Lukas Podolski, ale był na spalonym.