Media o meczu Śląsk – Górnik: Strata punktów na własne życzenie

Kaszpir  -  26 lutego 2018 07:08
0
2058

Patrząc na przebieg spotkania pomiędzy Śląskiem i Górnikiem, nie sposób inaczej go podsumować jak tylko tak, że Górnik stracił dwa punkty. Zabrzanie zasłużyli na zwycięstwo w tym meczu, ale byli strasznie nieskuteczni. Nawet najlepszy strzelec ekstraklasy nie był w stanie zapewnić „Trójkolorowym” trzech punktów, pomimo ogromnej szansy z jedenastu metrów w końcówce pojedynku.

Strata punktów na własne życzenie.
Górnik Zabrze zremisował na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 1:1. Może powiedzieć, że „tylko” zremisował, bowiem podopieczni Marcina Brosza mieli masę sytuacji, w których powinni podwyższyć prowadzenie. W kluczowym momencie rzutu karnego nie wykorzystał Igor Angulo.

Zabrzanom sprzyjał VAR, ale zawiodła ich skuteczność. Igor Angulo nie strzelił karnego
Piłkarze Górnika tylko zremisowali we Wrocławiu ze Śląskiem 1:1, choć przez większość spotkania mieli przygniatającą przewagę. Sędzia Krzysztof Jakubik dwa razy analizował sytuację na boisku przy pomocy systemu VAR i dwa razy podejmował decyzję korzystną dla zabrzan. Jedenastki nie wykorzystał jednak w końcówce Igor Angulo. 2081 kibiców Górnika obecnych na tym meczu zawiedzionych opuszczało Wrocław.

Śląsk remisuje z Górnikiem, Słowik broni karnego Angulo.
Mecz do ostatniego gwizdka sędziego Krzysztofa Jakubika trzymał w napięciu. Górnik przeważał, ale zdołał zdobyć tylko jedną bramkę. W drugiej połowie wrocławianie wyrównali. Piłkę meczową zmarnował najlepszy strzelec ekstraklasy Igor Angulo. Jego karnego świetnie obronił Jakub Słowik.

Angulo nie wykorzystał rzutu karnego w końcówce meczu

Przedziwny mecz we Wrocławiu, który zakończył się remisem po bramkach Koja i Piecha. Po pierwszej połowie wydawało się, że Górnik zmiecie Śląsk, a tymczasem najpierw bramkę strzelił Piech, a w samej końcówce Słowik obronił karnego wykonywanego przez Angulo i mecz zakończył się remisem.

Interia.pl

Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze 1-1
Śląsk Wrocław zremisował 1-1 z Górnikiem Zabrze w meczu 24. kolejki Ekstraklasy. Górnik miał olbrzymią przewagę, oddał aż 18 strzałów więcej, ale nie zdobył kompletu punktów. Pięć minut przed końcem rzut karny zmarnował Igor Angulo.

Niestrzelony karny przesądził o remisie
Śląsk Wrocław podejmował u siebie Górnika Zabrze w pierwszym meczu z Tadeuszem Pawłowskim na ławce trenerskiej. W spotkaniu 24. kolejki padł remis 1:1. Gole strzelili Michał Koj oraz Arkadiusz Piech.

Jakub Słowik bohaterem Śląska. Ogromny niedosyt Górnika.
Górnik Zabrze grał w piłkę, Śląsk Wrocław głównie za nią biegał, ale w 24. kolejce Lotto Ekstraklasy padł remis 1:1. Bohaterem wrocławian Jakub Słowik.