Media o meczu Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze: Wyszarpany punkt

W.  -  23 września 2019 07:41
0
2768

Dziewiąta seria rozgrywek zakończyła się pomyślnie dla Górnika Zabrze, który zremisował
z aktualnym liderem PKO Ekstraklasy Pogonią Szczecin 1:1. Mimo słabej postawy w pierwszej części meczu zabrzanie w drugiej odsłonie nie tylko zdołali odrobić jednobramkową stratę, doprowadzając do podziału punktów, lecz również kreowali dużo więcej sytuacji, prezentując znacznie korzystniejsze oblicze zespołu niż w trakcie początkowych 45 minut. Najlepszą akcję w 73 minucie pojedynku wykorzystał kapitan Górnika – Igor Angulo, pakując piłkę w światło bramki Dantego Stipicy.

Sport

Cenny remis Górnika Zabrze. Igor Angulo ma dodatkowy powód do zadowolenia
Do przerwy zabrzanie nie rozgrywali dobrego spotkania. Na dodatek w 24 minucie stracili gola, kiedy do siatki trafił Hubert Matynia. Dla lewego obrońcy „portowców” było to pierwsze trafienie w ekstraklasie. Drużyna trenera Marcina Brosza mogła wyrównać w końcówce I części, ale po celnym uderzeniu Igora Angulo świetną interwencją popisał się Dante Stipica. Po przerwie oglądaliśmy innego Górnika. Pomogły zmiany i wprowadzenie na boisko takich zawodników, jak Ishmael Baidoo czy Łukasz Wolsztyński. To właśnie po akcji tego pierwszego „górnicy” wyrównali w 73 minucie, kiedy to pod bramką najwięcej sprytu i wyczucia wykazał nie kto inny, jak Angulo (…)

Ekstraklasa.org

Lider zatrzymany

W ekipie Górnika Zabrze swoje 200. spotkanie na najwyższym szczeblu rozgrywał Mateusz Matras. Niestety jubileuszowego spotkania jego drużyna nie zaczęła dobrze. W 24. minucie Hubert Matynia dobił strzał Adama Buksy i otworzył wynik spotkania. Do wyrównania próbował doprowadzić Igor Angulo, jednak początkowo świetnie w bramce Portowców spisywał się Dante Stipica. Sztuka ta udało się na 18 minut przed końcem. Król strzelców wpakował piłkę do siatki po nieudanym zagraniu defensora gospodarzy.

Dziennik Zachodni

Remis z kołyską
(…) Konsekwencja i ambicja została jednak nagrodzona, a indywidualne trofeum zgarnął ten, który tego szukał od początku meczu. Igor Angulo skorzystał z dośrodkowania Baidoo, które po rykoszecie zamieniło się w pionowo spadającą piłkę przed linią bramkową, i głową wbił ją do siatki. Doprowadzenie do remisu odmieniło obraz meczu, w którym ponownie do głosu doszli gospodarze. W efekcie ich ataków w polu karnym przed Martinem Chudym powstawał bałagan, a komplet nieco ponad 3 tysięcy kibiców Pogoni wzdychał z rozczarowaniem (…)

Przegląd Sportowy

Strzał dnia tylko na remis
Mamy lidera! W Szczecinie mamy lidera! – śpiewali widzowie na stadionie w Szczecinie jeszcze w pierwszej połowie spotkania z Górnikiem. Kto wie, czy nie uśpili tym piłkarzy Pogoni, bo po przerwie gospodarze stracili kontrolę nad meczem i tylko zremisowali z ekipą z Zabrza. Bohaterem gości Igor Angulo.

Gol24.pl

Pogoń samodzielnym liderem. Górnik wykorzystał błąd defensywy i uratował remis
Pogoń Szczecin zremisowała na własnym obiekcie z Górnikiem Zabrze (1:1) w drugim sobotnim meczu 9. kolejki PKO Ekstraklasy. Gospodarze objęli prowadzenie za sprawą Huberta Matyni, a stan rywalizacji wyrównał Igor Angulo, po dużym błędzie defensywny Portowców.

Sportowe Fakty

Podział punktów w Szczecinie po dobrym spotkaniu
(…) Po przerwie obie drużyny wyszły niesamowicie naładowane energią. W zasadzie co kilkadziesiąt sekund akcja przenosiła się spod jednej bramki pod drugą. Tempo gry w tym fragmencie naprawdę mogło się podobać. Z czasem jednak inicjatywę przejął sam Górnik, który raz za razem zagrażał bramce Stipicy. Próby Zabrzan zakończyły się powodzeniem w 73. minucie. Choć przyznać trzeba, że wydatnie pomogło im szczęście. Podanie Baidoo w pole karne odbił Kostas, jednak na tyle niefortunnie, że trafił w Matynię, przez co piłka przelobowała Greka, a zanim w gotowości był już Angulo, który z najbliższej odległości trafił głową do bramki Pogoni (…)