Media o meczu Miedź Legnica – Górnik Zabrze: Gol na wagę utrzymania

W.  -  12 maja 2019 09:08
0
2533

Wyjazdowa wygrana Górnika Zabrze nad Miedzią Legnica przypieczętowała utrzymanie czternastokrotnego mistrza Polski w Lotto Ekstraklasie i walkę w gronie najlepszych krajowych zespołów w sezonie 2019/2020. Gola na wagę cennego zwycięstwa nad walczącymi o byt legniczanami zdobył w 70. minucie spotkania Paweł Bochniewicz.

Paweł Bochniewicz daje wygraną. Górnik zostaje w Lotto Ekstraklasie
Górnik wygrywa kolejny mecz wiosną i może być spokojny o utrzymanie się w ekstraklasie. O zwycięstwie z Miedzą zdecydowało trafienie Pawła Bochniewicza w drugiej połowie.

Zabrzanie utrzymali się w Ekstraklasie
Piłkarze Górnika po raz drugi w tym sezonie wygrali w Legnicy. Dzięki zwycięstwu nad Miedzią zabrzanie zapewnili sobie utrzymanie w Lotto Ekstraklasie. Gola na wagę wygranej strzelił Paweł Bochniewicz, dla którego było to pierwsze trafienie w tym sezonie w lidze.

Zabrzanie pewni utrzymania
Górnik Zabrze wygrał na wyjeździe z Miedzią Legnica 1:0, dzięki czemu zagwarantował sobie pozostanie w lidze. Jedynego gola strzelił Paweł Bochniewicz.

Górnik definitywnie uratowany! Zwycięstwo zabrzan w Legnicy
Wybornie dysponowany Sosłan Dżanajew w bramce Miedzi nie wystarczył, by gospodarze zdobyli chociaż punkt. Ich sobotni rywale z Zabrza mają już utrzymanie, a piłkarze Dominika Nowaka we wtorek zagrają na śmierć i życie w derbach ze Śląskiem.

Gol24

Górnik Zabrze zapewnił sobie utrzymanie. Miedź Legnica ma problem!
Górnik Zabrze zapewnił sobie utrzymanie na kolejny sezon. W Legnicy postawił stempel, wygrywając z Miedzią Legnica 1:0. Bramkę po przerwie zdobył obrońca Paweł Bochniewicz. Beniaminek spadł na czternaste miejsce. Nie ma żadnej przewagi punktowej nad strefą spadkowej, w której znalazła się Wisła Płock.

Zabrzanie bezpieczni po podbiciu Legnicy
Górnik Zabrze wygrał 1:0 z Miedzią Legnica i zostaje w Lotto Ekstraklasie. Zdecydowanie trudniejsza jest sytuacja 14. w tabeli beniaminka. W sezonie zasadniczym kluby nie potrafiły wykorzystać atutu własnego boiska. Górnik wygrał w Legnicy 3:1, a Miedź w takim samym rozmiarze w Zabrzu. Beniaminek chciał to zmienić, zaatakować i dzięki trzem „oczkom”, zwiększyć swoją szansę na utrzymanie. Tak przynajmniej zapowiadał, jednak tradycji stało się zadość.

weszlo.com

Jeden beniaminek już spadł, drugi… nie mówi „nie”
Ciekawie zrobiło nam się w dolnej ósemce od momentu, w którym Śląsk Wrocław uznał, że jednak nie chce jeździć na mecze do Niepołomic i przyjmować u siebie ekipy GKS-u Jastrzębie. Mamy nieodparte wrażenie, że najbardziej zaskoczona tym faktem jest ekipa Miedzi Legnica, która w kolejnym meczu nie przekonuje. Dziś, po dziwnym spotkaniu, przegrała z Górnikiem Zabrze i jeszcze mocniej skomplikowała swoją sytuację.