Media o meczu Legia Warszawa – Górnik Zabrze: „Festiwal skuteczności”, „Gradobicie golami w stolicy”

W.  -  7 maja 2022 10:05
0
1709

W piątkowy wieczór przy Łazienkowskiej obie drużyny zaserwowały kibicom festiwal skuteczności w ataku i zarazem pokaz nieudolności w obronie. Więcej z tego meczu wyciągnęli gospodarze, którzy ostatecznie pokonali Górnika Zabrze.

Przeglądsportowy.pl

Kanonada. Osiem goli przy Łazienkowskiej, Legia pokonała Górnika Zabrze
Obie drużyny zagrały, jakby defensywa była dla nich pojęciem teoretycznym, ale dzięki temu kibice zobaczyli aż osiem bramek, w tym pięć po stronie gospodarzy. Ostatni raz Legia strzeliła tyle goli w meczu z Wisłą Płock (5:2) w lutym zeszłego roku. Tym samym Legia przerwała dwie fatalne serie – trzech porażek z rzędu i pięciu meczów bez zwycięstwa. Piłkarze Górnika jej jednak wydatnie w tym pomogli. Szczególnie obrońca Erik Janža i bramkarz Grzegorz Sandomierski.

Festiwal skuteczności
 W ciągu 45 minut oglądaliśmy aż 6 goli, a 4 z nich strzelili zawodnicy Legii. Co ciekawe, gospodarze zamienili wszystkie strzały celne na zdobycze bramkowe. Dubletem popisał się Sokołowski, profesurą Wszołek, a golem w 23. sekundzie Slisz. Po drugiej stronie Kubica zdobył 6. bramkę w sezonie głową, z kolei Lukas Podolski ponownie zaczarował lewą nogą. Po zmianie stron wynik podwyższył najlepszy asystent bieżącego sezonu – Josue. Jeszcze swoją drużynę do boju zagrzewał Kubica, notując dublet, ale goście nie zdołali wywieźć chociażby punktu ze stolicy.

Sportowefakty.pl

To stało się naprawdę! Osiem goli w hicie kolejki
Taki piątek nie zdarza się co kolejkę. W dwóch meczach ekstraklasy padło aż 15 goli, a osiem dołożyli piłkarze Legii Warszawa i Górnika Zabrze, którzy rywalizowali w hicie weekendu. Wygrali gospodarze 5:3 i tym samym zapewnili sobie utrzymanie. Po efektownym zwycięstwie Legia jest na dziesiątym miejscu w tabeli. Do dziewiątego Górnika traci dwa punkty.

Pilkanozna.pl

Szalony mecz przy Łazienkowskiej
Mistrz Polski pokonał Górnik Zabrze 5:3 w szalonym spotkaniu przy Łazienkowskiej. Legia Warszawa jest już pewna utrzymania w lidze. Warunkiem było zwycięstwo z Górnikiem Zabrze w 32. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasa. Stołeczna drużyna wykonała zadanie, choć piątkowy wieczór był dla nich szalony. Trudno w to uwierzyć, jednak dopiero w 32. kolejce Legia zagwarantowała swój udział w kolejnej edycji Ekstraklasy. Górnik Zabrze plasuje się na 9. pozycji.

Grad bramek w Warszawie, ale więcej dla Legii
Tylu goli w ligowym klasyku nikt się nie spodziewał. Ostatecznie Legia wypunktowała „górników”.

Interia

Gradobicie golami w stolicy. Legia strzeliła więcej niż Górnik Zabrze!
Aż osiem bramek padło w spotkaniu Legii Warszawa z Górnikiem Zabrze w ramach 32. kolejki PKO Ekstraklasy. Większość z nich w stosunku 5-3 zasiliło konto stołecznego zespołu. W meczach Górnika Zabrze w tym sezonie potrafiło padać naprawdę sporo goli, ale mimo to nikt nie spodziewał się takiej bramkowej „ulewy” już w pierwszej połowie spotkania pomiędzy Legią Warszawą i przyjezdną ekipą.