Media o meczu Lechia – Górnik: „Trójkolorowi” przerwali passę gdańszczan

W.  -  24 października 2021 08:58
0
1219

Górnik Zabrze zremisował z Lechią 1:1, przerywając znakomitą passę, czterech kolejnych zwycięstw gdańszczan. „Trójkolorowi” na ten remis jak najbardziej zasłużyli, wydaje się nawet, że byli bliżej wygranej.

Sport

Górnik Zabrze zatrzymał Lechię
Chociaż pierwsze minuty nie zapowiadały szczęśliwego zakończenia, zabrzanie otrząsnęli się i w dobrym stylu wywieźli z Gdańska cenny remis. Lechia w końcu została więc zatrzymana, a wiele drużyn ekstraklasy powinno brać przykład z tego, jak z gdańszczanami poradził sobie dzisiaj Górnik.

Gol24.pl

Górnik zatrzymał Lechię w Gdańsku. Zero zmian Urbana
Zespół Górnika Zabrze wyjazdowy mecz z Lechią Gdańsk rozpoczął fatalnie, ale później złapał dobry rytm i współtworzył niezłe widowisko, które zakończyło się remisem. Oba zespoły dążyły do zwycięstwa, a szkoleniowiec Górnika wykonał manewr właściwie niespotykany: nie dokonał żadnej zmiany! Jedenastka zabrzan wytrwała do końca spotkania i zatrzymała marsz Lechii, zdobywając punkt, który trzeba zaliczyć do kategorii cennych.

Sportowefakty.pl

Koniec wielkiej serii Lechii.
Górnik zrobił swoje Po pięciu zwycięstwach z rzędu, Lechia Gdańsk tylko zremisowała z Górnikiem Zabrze. Dla obu zespołów w pierwszej połowie gole zdobywali Łukasz Zwoliński i Bartosz Nowak.

Przegląd Sportowy

Zwycięska passa Lechii przerwana. Remis z Górnikiem
Po czterech zwycięstwach z rzędu w PKO Ekstraklasie Lechia Gdańsk wreszcie została zatrzymana. Zespół prowadzony przez Tomasza Kaczmarka zremisował u siebie z Górnikiem Zabrze 1:1.

Ekstraklasa.org

Zatrzymani gospodarze
W ramach 12. kolejki Lechia podzieliła się punktami z Górnikiem, remisując 1:1. Wynik otworzył Łukasz Zwoliński, a do wyrównania jeszcze w pierwszej połowie doprowadził Bartosz Nowak. W 10. minucie Łukasz Zwoliński wykorzystał prostopadłe podanie Flavio Paixao i otworzył wynik spotkania. W drugiej części pierwszej połowy do głosu doszli goście. Dadok podał do Bartosza Nowaka, a ten po profesorsku zachował się w polu karnym i doprowadził do wyrównania. Po zmianie stron żadna z ekip nie znalazła sposobu na pokonanie rywala. Więcej okazji stworzyli jednak podopieczni Jana Urbana. Ostatecznie utrzymał się wynik z pierwszej połowy, a Lechia z Górnikiem podzieliły się punktami.